Live
Sledujte NAŽIVO: V mimoriadnej relácii rozoberáme návrat do škôl s ministrom Gröhlingom
Sledujte tu
21. 10. 2019 12:27 , článok bol aktualizovaný 21. 10. 2019 13:08 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

Kiska odmietol ponuku na trojkoalíciu s PS/Spolu

Je však pripravený podporiť pakt o neútočení.

Lídri Andrej Kiska (Za ľudí), Miroslav Beblavý, Michal Truban (obaja Ps/Spolu) a Andrej Hlina (KDH)
Lídri Andrej Kiska (Za ľudí), Miroslav Beblavý, Michal Truban (obaja Ps/Spolu) a Andrej Hlina (KDH) Foto: TASR

Andrej Kiska odmietol ponuku PS/Spolu, aby pre februárové parlamentné voľby vytvorili trojkoalíciu. Informuje o tom na sociálne sieti Michal Truban. Podľa jeho slov rozhodnutie predsedu strany Za ľudí berie na vedomie.

V PS-Spolu sú presvedčení, že trojkoalícia by bola najlepšia možnosť, ako ukázať, že im záleží na zmene a že vedia konať spoločne. 

Zdroj: Facebook/Michal Truban PS/Spolu

Kiska odmietnutie koalície na sociálnej sieti odôvodnil aj tým, že koalícia strany Za ľudí s PS/Spolu by podľa aktuálnych preferencií nestačila na to, aby vymenili túto vládu. "Práve naopak, ohrozila by našich najbližších budúcich povolebných partnerov, ktorí by sa nemuseli dostať do parlamentu.  Percentá, ktoré by koalícia získala, by išli na ich úkor. Stále by tak hrozila vláda Smeru s SNS, Kotlebom a Harabinom," napísal okrem iného Kiska. 

 

Za ľudí chce diskusiu o veľkej predvolebnej koalícii - Blok zmeny.

Okrem pripojenia sa k paktu o neútočení Kiska navrhuje doplniť odmietnutie spolupráce so Smerom-SD, SNS, kotlebovcami a Štefanom Harabinom. "Rovnako som ich informoval, že navrhnem stretnutie okolo okrúhleho stola s ostatným demokratickými opozičnými stranami, kde by sme mali diskutovať o najlepšej forme predvolebnej a povolebnej spolupráce," doplnil Kiska s tým, že spolupráca strán demokratickej opozície má zmysel.

Zdroj: Facebook/ Andrej Kiska - Za ľudí

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z

Už ste čítali?