06. 03. 2020 10:51 , článok bol aktualizovaný 06. 03. 2020 13:46 | BRATISLAVA/Marcel Marcišiak

Kiska musel narýchlo odísť do Popradu, neoficiálne rokovania napriek tomu pokračujú

Nateraz ale nie je známe, kedy sa lídri opäť spoločne stretnú.

Lídri strán Richard Sulík (SaS), Igor Matovič (OĽaNO), Andrej Kiska (Za ľudí) a Boris Kollár (Sme rodina)
Lídri strán Richard Sulík (SaS), Igor Matovič (OĽaNO), Andrej Kiska (Za ľudí) a Boris Kollár (Sme rodina) Foto: TASR/Dano Veselský

Strana Za ľudí ako posledná prikývla vo štvrtok na rokovania o možnej štvorkoalícii a okamžite sa jej lídri stretli na spoločnej večeri.

Po necelej hodine predstúpili pred novinárov a predstavili viacero opatrení, ktoré by chceli zaviesť. Na záver tlačovej besedy sa udiala zaujímavá situácia. Andrej Kiska ju razantne ukončil.

Pozrite si tlačovú besedu

Lídri potenciálnej koalície prvýkrát po spoločnom rokovaní

Uverejnil používateľ Televízne noviny TV Markíza Štvrtok 5. marca 2020

Zaskočení nezostali len novinári, ale aj samotní možní koaliční partneri. Nakrátko sa k tomu vrátil líder OĽaNO Igor Matovič.

„Aj ja som mal taký úmysel, aby večera trvala aspoň hodinku, ale sme ju napokon skrátili ... Andrej Kiska nám vysvetlil, že dnes večer chcel byť ešte so svojou rodinou, má na to vážne dôvody," povedal v politickej relácii Na hrane.

Podľa našich informácií však rokovania úplne nezastali. Aj dnes pokračujú, ale na neformálnej báze. Všetky však individuálne.

Igor Matovič sa stretol s Borisom Kollárom, čo nám potvrdil aj podpredseda strany Milan Krajniak. Líder OĽaNO sa mal takisto stretnutie aj s predsedom SaS Richardom Sulíkom. V telefonickom kontakte má byť aj s Andrejom Kiskom.

Nateraz ale nie je známe, kedy budú pokračovať ďalšie spoločného rokovania. Zrejme ešte tento termín ani nie je určený.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z

Už ste čítali?