22. 01. 2016 19:19 | BRATISLAVA/TV Markíza

Vysokú školu v Sládkovičove obvinili z prelievania peňazí. Tá to odmieta

Škola mala za štátne nakúpiť techniku, pričom mal zarobiť firma, v ktorej figuruje údajný mecenáš Smeru Vladimír Poór.

Študenti sa budú musieť obzerať po novách školách
Študenti sa budú musieť obzerať po novách školách Foto: TV Markíza,

Vysoká škola v Sládkovičove minula milióny od štátu vo firme, v ktorej figuruje podnikateľ spájaný s vládnym Smerom. Škola sa bráni, že je to len zhoda okolností a spoločnosť ponúkla najlepšiu cenu.

Vysoká škola v Sládkovičovi sa trápi už dlhšie. V oficiálnych rebríčkoch neexceluje, na doktorandské štúdium jej dokonca odobrali akreditáciu. Štát napriek tomu súkromnej škole poslal vyše 4 milióny eur na výskumný projekt. A podľa Igora Matoviča to ale nie je náhoda.

„Škole, ktorá nemá žiadny vedecký tím, a dupľom nie excelentný, vládna strana pridelí dotáciu 4,4 milióna z našich spoločných peňazí," povedal líder OĽaNO Igor Matovič.

Kvestor vysokej školy Rauf Gusejnov argumentoval, že škola prechádza zmenami. Štát tejto zmene uveril. Podľa opozície však so skrytým úmyslom. Škola totiž peniaze obratom poslala ďalej. A z peňazí nakúpila techniku. Zo všetkých ponúk vybrala firmu, v ktorej figuruje Vladimír Poór.

Ten istý podnikateľ na škole pred časom vyštudoval. V zákulisí ho označujú za mecenáša vládnej strany. Prelievanie peňazí cez školu, ale odmietajú.

Viac v reportáži Viktora Serebryakova

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?