04. 04. 2016 19:37 | PRIEVIDZA/Peter Ziman

Prievidzou sa špacírovali diviaky, jeden vpálil do sklenenej výplne

Ľudia sa museli pred nimi schovávať, niektorí vo vlastných autách.

Diviak v Prievidzi.
Diviak v Prievidzi. Foto: Priemyselná kamera

O tom, že diviaky ničia úrodu a ťahajú sa k našim obydliam informujeme pomerne často. No aby divé prasa vbehlo priamo do centra mesta o deviatej hodine ráno tak to až také bežné nie je. To čo spôsobilo naháňa strach.

Priemyselná kamera na niekoľko sekúnd zachytila diviaka v centre Prievidze, ktorý si svoju cestu namieril priamo do výkladu.„Pohybovali sa priamo v centre mesta jeden z týchto diviakov narazil do sklenenej výlohy ktorú rozbil," opísal incident Vít Zajac z MsP Prievidza.

Diviak sa na skle dorezal. Krv bola na zemi, ale aj na stenách. Ľudia so zatajeným dychom sledovali čo sa deje.

Pred útokom na výklad sa diviaky pohybovali po ulici. Miroslav ich sledoval z terasy rodinného domu. „Prebehol cez plot a bolo vyriešené. Moc nechýbalo a boli by aj tu," p povedal .

Diviaky sa chceli dostať aj do jeho záhrady. Pletivo našťastie vydržalo. No nebolo mu všetko jedno. Mestská polícia postupom dňa dostala ešte ďalšie oznámenia.

Dva zatúlané diviaky pendlovali po celej Prievidzi. Ozval sa nám aj muž, ktorý sa pred rozbehnutým diviakom schoval do auta. „Narazil do bráničky a následne som musel skočiť do auta aby ma nezobral ďalej so sebou a utekal ďalej," spomína.

Poľovník Peter Vrablec nám ozrejmil, že diviak ako taký patrí medzi pomerne agresívny druh zveri. A to hlavne keď sa dostane do úzkych tak vtedy neváha a zaútočí bez váhania.

Podľa neho je riešenie iba jedno. Myslí si, že treba dodržiavať plánované odstrely. „A ísť s nimi nie do samčej, ale do samičej zveri," dodal Vrablec.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?