15. 06. 2016 19:00 | BRATISLAVA/ TV Markíza

Dávid (19) sa postavil pred súd. Opil a znásilnil 13-ročné dievča

Na nechutné zvrhlosti sa v aute pozerala aj 12-ročná kamarátka zneužitej.

david.jpg
david.jpg

Dohodol si stretnutie, opil ju a potom sexuálne zneužil. Podľa obžaloby je zo znásilnenia  vinný 19-ročný Dávid. Vo svojom aute zneužil len 13-ročné dievča. Zoznámil sa s ňou na sociálnej sieti a dohodli si stretnutie. V aute jej dal vypiť alkohol.

"V čase spáchania skutku bola poškodená v stave bezbrannosti, keďže vzhľadom na požitý alkohol sa nachádzala v stave ťažkej opitosti až akútnej otravy alkoholom," povedal hovorca súdov v Trenčianskom kraji Roman Tarabus.

To Dávid využil a opité dievča začal vyzliekať. "Na zadnom sedadle auta vykonal s poškodenou pohlavný styk aj napriek tomu, že vedel že má 13 rokov," hovorí Tarabus.

Dievča malo v krvi asi dve promile alkoholu. Podľa Mariána Daubnera, ktorý sa venuje alkoholikom a drogovom závislým, je takéto množstvo alkoholu pre dieťa veľa. "Stráca pojem o tom kde je, pojem o tom čo sa robí a nemá šancu sa za prvé brániť pretože jej telo je ochabnuté, jej mozog proste už telo neovláda, tak ako by mal," vysvetlil Daubner.

Na nechutné zvrhlosti sa v aute pozerala aj 12-ročná kamarátka zneužitej. To ale nie je všetko. "Krátko po spáchaní skutku prostredníctvom Facebooku kontaktoval 12-ročné dievča, ktoré bolo očitým svedkom skutku. Tomuto dievčaťu vyznával lásku a snažil sa ho prehovárať na stretnutie," opísal Tarabus.

To sa mu ale nepodarilo. Skončil vo väzbe a dnes vypovedal pred senátom okresného súdu. Keďže išlo o prípad maloletej, verejnosť vylúčili. Rodičia dievčat na kameru hovoriť nechceli. Mimo nej nám ale povedali, že ich dcéry sa stále spamätávajú z traumy.

"Môže sa rozvinúť u dievčat postraumatická stresová porucha, ktorá sa prejavuje obrovským strachom, vyhýbajú sa sociálnym kontaktom," vysvetlila Darina Hrabovská, primárka psychiatrického oddelenia v bojnickej nemocnici.

K tomu sa môže pridať úzkosť a depresia. Podľa znalcov je Dávid pre spoločnosť nebezpečný a navrhujú ústavnú ochrannú sexuologickú liečbu. Na otázku, či sa cíti vinný neodpovedal. Pojednávanie dnes odročili.

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?