23. 06. 2016 17:44 | ŽILINA/TV Markíza

Začnú opravovať Strečno. Pozrite si obchádzkové trasy

Pod Strečno sa vôbec nedostaneme 11 víkendov a štyri mesiace bude doprava fungovať s obmedzeniami.

Kolóna pod Strečnom.
Kolóna pod Strečnom. Foto: TV Markíza

Veľké zmeny na najfrekventovanejšie slovenskej ceste sa blížia a mnohí majú preto hlavu v smútku. Niekoľko mesačné obmedzenia potrápia dopravcov, veľkých zamestnávateľov a hlavne obyčajných ľudí, ktorí cestu pod Strečnom využívajú každý deň.

Rozhodovať o tom, kadiaľ presmerovať tisíce áut nebolo jednoduché. Na okresný úrad prišli všetci, čo k obmedzeniam pod Strečnom a obchádzkovým trasám majú čo povedať.

Dopravu, ale iba osobnú, počas jedenástich víkendov presmerujú cez Terchovú a Zázrivú. Cesta je dosť úzka a nie je prispôsobená na obrovský nárast áut. Starostovia mali svoje požiadavky. „Zatiaľ sme riešili určite opatrenia hlavne čo sa týka vodorovného značenia a pohybu chodcov v obciach," povedal nám Ivan Mokrý so správy ciest.

Vodiči budú musieť počítať s 30 až 60 minútovým zdržaním

Obchádzková trasa cez Terchovú však nevyhovuje kamiónovej preprave. Tá sa bude podľa polície odkláňať už v Trenčíne na diaľnici. To znamená, že aj kamión, ktorý chce ísť zo Žiliny do Martina, bude musieť ísť až do Trenčína.

Obchádzky počas zatvorenia cesty pod Strečnom.
Obchádzky počas zatvorenia cesty pod Strečnom. Foto: TV Markíza
 

Odstávky pod Strečnom trápia aj veľkých zamestnávateľov. Napr. žilinská automobilka zamestnáva viac ako tri tisíc ľudí a stovky denne prepravuje spomínanej ceste. Firma budeme nútená hľadať riešenie ako zamestnancov prepraviť do výrobného závodu včas tak, aby to nemalo na výrobu žiadny vplyv.

Obmedzenia pod Strečnom budú z dôvodu odstraňovania nebezpečných častí z hradného brala a sanácie skál.

Pod Strečno sa vôbec nedostaneme 11 víkendov a štyri mesiace bude doprava fungovať s obmedzeniami. Vodiči budú musieť počítať s 30 až 60 minútovým zdržaním.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?