14. 09. 2016 19:35 | BRATISLAVA/TV Markíza

Bratislavské letisko taký nápor ešte nezažilo. Pre samit rátajte s komplikáciami

Presuny delegácií zablokujú príjazdy na letisko na niekoľko hodín.

Samit preverí letisko
Samit preverí letisko Foto: TV Markíza

Bratislavské letisko Milana Rastislava Štefánika zažije svoju historicky najväčšiu previerku. Toľko vládnych špeciálov na dráhe ešte doteraz spolu nestálo. V piatok ráno sa za dve hodiny presunie bránami letiska plejáda najvplyvnejších osobností únie.

Časť delegácií priletí komerčnými letmi cez Rakúsky Schwechat, tri prídu autami, no väčšina využije naše letisko. Z dvoch pristávacích dráh tak jednu odstavia a vyhradia len pre vládne letky.

Bežní cestovatelia musia počítať s komplikáciami

Štandardné letiskové kontroly prominentných pasažierov nečakajú. Nepôjdu dokonca ani novým luxusným VIP terminálom. Limuzíny ich odvezú priamo z pristávacej dráhy až na hrad. Informácie o vládnych špeciáloch sú utajované. Napríklad nemecká kancelárka Angela Merkelová už cestovala na návštevu do susedného Francúzska aj helikoptérou. Teraz sa však dá predpokladať, že do Bratislavy priletí na jednom zo svojich špeciálov.

Kým jedni si užijú komfort, bežní cestovatelia musia počítať s komplikáciami. Presuny delegácií totiž zablokujú príjazdy na letisko na niekoľko hodín. Zablokovaná bude Ivánska cesta v oboch smeroch a to aj v čase keď z letiska odlietajú pravidelné linky, či charterové lety.

 

Dianie okolo piatkového samitu v Bratislave sledujte na TV Markíza. V Teleráne pripravujeme živé vstupy z letiska, ale aj z Bratislavského hradu. Navyše budeme monitorovať situáciu v meste. Na poludnie zároveň odvysielame mimoriadnu reláciu so Zlaticou Puškárovou a Michalom Kovačičom, ktorí v štúdiu privítajú europoslankyňu Moniku Flašíkovú Beňovú a bývalého predsedu vlády Mikuláša Dzurindu.

Bratislava sa v piatok zmení na zónu s vysokými bezpečnostnými opatreniami. Na samit euro-lídrov je pripravená aj univerzitná nemocnica. Pre prípad neočakávaných zranení, úrazov alebo hromadných nehôd, vyčlenili tím špecialistov, ktorí budú počas celého samitu v pohotovosti.

Viac sa dozviete v reportáži Ľubici Janíkovej.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?