16. 09. 2016 15:15 | BRATISLAVA/mm

FOTOGALÉRIA: Na samit priletela celá Európa. Pozrite si lietadlá vládnych delegácií

Na bratislavskom letisku pristáli napríklad lietadlá typu C27 07 (Lithuanian Air Force), Airbus A319 (German Air Force) či GLF 5 (Swedish Air Force).

Lithuanian Air Force C27
Lithuanian Air Force C27 Foto: BTS

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave zaznamenalo počas dnešného dňa samitu prezidentov a premiérov krajín EÚ bezproblémový priebeh vybavovacieho procesu štátne dôležitých letov a rovnako aj pravidelných a nepravidelných charterových letov.

Medzi dvadsiatku delegácií, ktoré pristáli na najväčšom slovenskom letisku, patril predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker, predseda Európskej rady Donald Tusk, nemecká kancelárka Angela Merkelová, francúzsky prezident Francois Hollande a mnohí iní.

„Nezaznamenali sme žiaden prípad cestujúceho, ktorý by z dôvodu dopravných obmedzení zmeškal svoj let. Sme radi, že cestujúci boli disciplinovaní a vypočuli našu výzvu, aby sa na odlety dostavili s dostatočným časovým predstihom," ocenil generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Ivan Trhlík.

Zároveň dodal, že prílet vládnych delegácií neovplyvnil prevádzku pravidelných a charterových letov. Všetky odlety a prílety sú vybavované podľa platného letového poriadku.

Na letisku BTS pristáli vďaka vládnych delegáciám napríklad lietadlá typu C27 07 (Lithuanian Air Force), Airbus A319 (German Air Force), GLF 5 (Swedish Air Force) a mnohé iné. Niektoré z nich si môžete pozrieť vo fotogalérii.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?