17. 09. 2016 19:20 | BRATISLAVA/ TV Markíza

Aký bol bratislavský samit z pohľadu zahraničných novinárov? Sťažovali sa viacero vecí

Zástupcov tlače vyslalo na Slovensko šesťdesiat krajín sveta.

Samit EÚ - Presscentrum je už plné novinárov, ktorí pripravujú čerstvé správy.
Samit EÚ - Presscentrum je už plné novinárov, ktorí pripravujú čerstvé správy. Foto: TV Markíza

Otvorili sme sa nielen európskym lídrom, ale aj celému svetu. Na Slovensko prišla vyše tisícka zahraničných novinárov. Viac ako výsledky summitu však niektorých prekvapili podmienky, ktoré im v hlavnom meste pripravili.

Tisíc tristo novinárov a z toho vyše tisícka zahraničných. Zástupcov tlače vyslalo na Slovensko šesťdesiat krajín sveta. Bratislavská Incheba sa počas samitu zmenila na azda najväčšiu redakciu na svete. Niektorí sa sťažovali na slabé internetové pripojenie, ďalší na príliš silnú klimatizáciu.

Trpezlivosť bola včera pre novinárov kľúčovým slovom. Niektorým sa nepozdávalo, že za jedlo museli platiť. Iní si pri vstupe do budovy počkali hodinu.

New York Times, CNN, BBC ale aj Al Jazeera či japonská televízia. Všetky pohľady svetových médií sa upierali na Bratislavu. Výsledky samitu však novinárov nakoniec neprekvapili.

Atmosféra k večeru hustla aj v bratislavskej Inchebe. Tlačovky lídrov sa presúvali na neskoršie hodiny a novinári nestíhali.

Podobný stres si novinári zrejme čoskoro zopakujú. Ďalší neformálny samit európskej únie by sa mal konať o pár mesiacov na Malte, ktorá po nás preberie predsedníctvo.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?