19. 09. 2016 22:23 , článok bol aktualizovaný 20. 09. 2016 09:43 | BRATISLAVA/TV Markíza, zv

Prvé slová Daniela Lipšica po tragickej nehode

Alkohol mu v krvi nezistili. Podľa jeho slov sa naplno venoval riadeniu vozidla.

Miesto nehody
Miesto nehody Foto: TV Markíza

Poslanec Národnej rady SR Daniel Lipšic (OĽaNO-NOVA) v pondelok večer v Bratislave zrazil 72-ročného muža. Staršieho chodca previezli do nemocnice, kde zraneniam podľahol.

Nehoda sa stala na križovatke Kutuzovovej a Vajnorskej okolo 20.00 h. Lipšic šoféroval Škodu Superb, alkohol mu pri dychovej skúške nezistili.

Po nehode mu poskytol prvú pomoc a zavolal záchranku

„Zrazil som chodca. Registroval som ho neskoro. Myslím, že som nešiel rýchlo. Hneď som mu začal dávať prvú pomoc. Volal som záchranku," povedal nám Daniel Lipšic po nehode. V tom čase ešte pevne veril, že chodec to prežije a nestane sa to najhoršie.

Staršieho muža previezli s vážnym poranením hlavy do ružinovskej nemocnici, bol v bezvedomí. "Muža sa, žiaľ, nepodarilo zachrániť aj napriek vysokému nasadeniu a úsiliu našich zdravotníkov," uviedla hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava Zuzana Eliášová.

Podľa jeho slov sa naplno venoval riadeniu vozidla

Presné miesto, kde sa nehoda udiala, ukáže až vyšetrovanie. Bývalý minister sa domnieva, že zrážka nastala za priechodom pre chodcov. „Nebudem sa ale zbavovať viny. Budem niesť plnú zodpovednosť ako každý iný občan, ktorému by sa to mohlo stať," dodal Lipšic.

Poslanec NR SR uviedol, že nemá poslaneckú imunitu, ale ak by ju aj mal, nikdy by ju nevyužil. Na mieste sa podrobil všetkým úkonom. Polícii dal k dispozícii aj mobil, aby dokázal, že sa naplno venoval riadeniu vozidla, netelefonoval, ani nepísal smsky.

Na mieste nehody bol redaktor TV Markíza Marek Gudiak, viac informácií vám prinesieme v Televíznych novinách.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?