10. 10. 2016 12:13 , článok bol aktualizovaný 10. 10. 2016 19:26 | BRATISLAVA/ TV Markíza

Skúmali sme záznam z priebehu Lipšicovej nehody: Experti sa zhodli v tejto veci

Záznam zachytáva, ako Daniel Lipšic zrazil 72-ročného chodcu.

Exkluzívne: Markíza disponuje záznamom z priebehu Lipšicovej nehody
Exkluzívne: Markíza disponuje záznamom z priebehu Lipšicovej nehody Foto: TV Markíza

Do redakcie nám prišiel USB kľúč na ktorom je zachytená poslancova nehoda. Daniel Lipšic pred troma týždňami zrazil 72-ročného muža, ktorý nehodu neprežil. Záznam ozrejmuje okrem iného aj to, či muža zrazil na priechode alebo mimo neho.

O desať dní neskôr krátko po desiatej večer sa Daniel Lipšic vrátil na miesto tragédie kvôli rekonštrukcii celej udalosti. Bol chodec na priechode pre chodcov? Aké boli svetelné podmienky nehody?

Reportáž Michala Hečka

 

Dopravní experti sa zhodli

"Je vidieť, že išiel medzi lampou a stromom. Je jednoznačné, že išiel po priechode pre chodcov," uviedol dopravný analytik Jozef Drahovský.

Podľa analytika je zároveň jasné, že chodec vstúpil na priechod bez toho, aby sa pozrel, aká je situácia na ceste. V takejto situácii má však vodič predvídať a chodec má jednoznačne prednosť.

Dopravný analytik Ján Bazovský poukazuje na skutočnosť, že chodec bol na priechode pred osudným nárazom až štyri sekundy a za takýto čas ho vodič musí zaregistrovať.

Obaja experti sa zhodujú v tom, že neexistujú objektívne príčiny, pre ktoré by vodič nemohol vidieť, čo sa deje na priechode pre chodcov. Zákon totiž hovorí jasne: Vodiči musia pred priechodom spomaliť tak, aby vedeli reagovať na nečakanú situáciu. 

Obhajkyňa Daniela Lipšica video komentovať nechce, lebo nebolo získané procesne. Vyjadriť sa k nemu zatiaľ nechcela ani polícia, podľa ktorej je ešte len predmetom skúmania.

Pozrite si celý videozáznam z nehody Daniela Lipšica. Zábery nie sú vhodné pre citlivé povahy a maloletého diváka..

 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?