11. 10. 2016 17:55 | ŽELIEZOVCE/TASR

Rodina s osemmesačným dieťaťom mrzne pre administratívnu chybu

Bez plynu nevedia variť a o umývaní nehovoriac. No a s osemmesačným Adamkom je to ešte zložitejšie.

ilustračná snímka
ilustračná snímka Foto: TV Markíza

Klesajúce teploty im naháňajú strach. Mladá rodina s osemmesačným dieťaťom je totiž bez tepla aj teplej vody. Za studené radiátory paradoxne vôbec nemôžu.

Kovácsovci zo Želiezoviec na juhu Slovenska si kúpili starší dom. Spravili všetky potrebné prepisy a od konca leta žiadajú plynárov, aby im namontovali nový plynomer. No ten im nie a nie namontovať.

Píšu, volajú a osobne navštevujú distribučnú plynárenskú spoločnosť, aj Západoslovenskú energetiku, ktorá im má plyn dodávať. Ak nechceli v týchto studených dňoch trpieť zimou museli sa zariadiť.

Nesprávne údaje v žiadosti

Keď sme sa o prípad začali zaujímať, zistili sme, že problém je vlastne banálny. Hovorca distribučnej spoločnosti SPP nám napokon jasne vysvetlil, v čom je zádrhel.

Údaje v žiadosti o namontovanie plynomeru, ktorú poslali Kovácsovci, sa nezhodujú s údajmi u dodávateľa plynu, teda ZSE. Inak povedané, v systéme Západoslovenskej energetiky, ktorá ma zemný plyn dodávať, bol plynomer nedopatrením ešte na mene bývalého majiteľa domu. A práve to všetkých mýlilo. Kovácsovci by mali mať konečne plyn už v najbližších dňoch.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?