05. 11. 2016 19:25 | BRATISLAVA/TV Markíza

Skaza v dúbravskom paneláku: Steny oholené na betón, popraskané radiátory

Panelák je v katastrofálnom stave a väčšina obyvateľov sa stále nemôže vrátiť domov.

Zničený byt v Dúbravke.
Zničený byt v Dúbravke. Foto: TV Markíza

Dráma po požiari bratislavského bytu pokračuje. Tragédia pripravila o život 20-ročnú Zuzanu a v nemocnici bojujú o život aj ďalší dvaja ľudia. Panelák je v katastrofálnom stave a väčšina obyvateľov sa stále nemôže vrátiť domov.

 

Dielo skazy! Steny oholené až na betón, popraskané radiátory a nábytok zhorený do tla.

Až dnes je vidieť rozsah požiaru. Oheň bol síce iba v jednom byte, no škody sú v celej bytovke.

Nočný požiar bol tragický pre 20-ročnú Zuzana. Jej priateľ je stále vo vážnom stave. V nemocnici bojuje o život aj 71-ročná žena.

Boli sme sa pozrieť nad bytom, ktorý vyhorel. Je hrozné predstaviť si, čo sa tu v osudný večer dialo. Práve na 8. poschodí bolo totiž zadymenie najväčšie. Myšlienka ukryť sa práve tu pred požiarom bola smrteľná.

Obyvatelia najvyššieho poschodia hovoria o čiernom pekle.

Ani len vraj netušili, že pod strechou bytovky bojuje o život mladá Zuzana, ktorá sem prišla z poschodia nad horiacim bytom. Otázne je, či by jej vôbec niekto dokázal pomôcť.

Bytovku teraz čaká generálna oprava. Sanačná firma zhorený byt vyčistí. Chemicky ošetrí všetky priestory a potom ozónovým generátorom zbaví vchod a byty štipľavého zápachu.

Väčšina obyvateľov spí u svojich blízkych. Niektorí sa už vrátili do polofunkčnej bytovky. Iní využili bezplatné bývanie v neďalekej ubytovni.

Príčinu požiaru síce stále vyšetrujú, no ľudia v bytovke sú presvedčení, že za všetkým je pálenie sviečky. Tá sa vraj mala staršej žene prevrhnúť a tragédii už nevedela zabrániť.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?