Mimoriadna správa
Automobilka Kia pozastavila výrobu, zamestnancov poslala domov
Viac v článku
09. 11. 2016 13:36 | ŠTÚROVO/ TVNOVINY.sk

Tragédia v priemyselnom parku v Štúrove. Muža malo zasiahnuť 6-tisíc voltov

Muž by budúci týždeň oslávil 40. narodeniny.

Tragédia v priemyselnom parku v Štúrove. Muža malo zasiahnuť 6-tisíc voltov
Tragédia v priemyselnom parku v Štúrove. Muža malo zasiahnuť 6-tisíc voltov Foto: TV Markíza

Smutná správa z juhu Slovenska. V priemyselnom parku v Štúrove dnes zomrel iba 39-ročný muž. Pri bežnej údržbe rozvodne ho zasiahol prúd. Romana zasiahlo 6000 voltov.

"Pracovník dodávateľskej firmy vykonával bežnú údržbu na vypnutej časti vysokonapäťovej rozvodne pre priemyselný park Štúrovo a zo zatiaľ neznámych príčin sa dostal do časti rozvodne, ktorá bola živá a tam dostal náraz elektrickým prúdom," potvrdil majiteľ areálu Zsolt Családi.

Roman pracoval v približne šesť metrovej výške a na elektrickej rozvodni mal vyčistiť zbernice. Aby sa k nemu hasiči dostali museli použiť lezeckú výstroj. Keď prišla záchranka už mu nevedeli pomôcť.

"Prišlo k dotyku poškodeného so živou časťou elektrického zariadenia - to bolo pod napätím 6-tisíc voltov," povedal hlavný inšpektor práce Róbert Bulla. "To je budova a v tej budove sú také rozvádzače, také kopky skrine, to je distribučná rozvodňa, ktorá slúži pre celý priemyselný park," opísal majiteľ areálu. 

V areáli priemyselného parku sa dlhé hodiny nachádzali policajní vyšetrovatelia, ale aj inšpektorát práce. Všetci spoločne zisťovali, či sa nešťastiu dalo predísť.

"V priebehu vyšetrovania príčin vzniku tohto pracovného úrazu možno konštatovať porušenia predpisov. Konkrétna zodpovednosť miera, rozsah zavinenia je predmetom vyšetrovania," potvrdil inšpektor práce.

"U nebohého bude vykonaná pitva, ktorá určí presnú príčinu smrti. Poverený policajt začal trestné stíhanie vo veci pre prečin usmrtenia," povedala policajná hovorkyňa Božena Bruchterová. 

Ani výsledky pitvy a ani vyšetrovania už ale život Romanovi nevrátia. Namiesto oslavy okrúhlych 40-tich narodenín, ktoré mal osláviť na budúci týždeň, čakajú jeho najbližších tie najťažšie chvíle.

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?