22. 11. 2016 07:36 , článok bol aktualizovaný 22. 11. 2016 17:59 | SLÁDKOVIČOVO/kacs

Poplach v Sládkovičove. Ohnivé peklo zamorilo celé mesto.

Hasenie komplikoval silný vietor.

Požiar (ilustračné foto)
Požiar (ilustračné foto) Foto: TV Markíza

Hodinu po polnoci v areáli bývalého cukrovaru vypukol veľký požiar. Situácia bola tak vážna, že skoro ráno vyzývali miestnych, aby na ulicu vychádzali iba v nutných prípadoch.

S horiacou halou, v ktorej skladovali tony starého textilu, bojovalo asi dvadsať hasičov. Dokonca si vyžiadali aj techniku zo záchrannej brigády z Malaciek. Požiar vypukol krátko po jednej hodine v noci a situáciu komplikoval hasičom silný nárazový vietor.

Predbežnú škodu vyčíslili na 300-350 tisíc eur. Presnú príčinu určia hasičskí experti. Zatiaľ pracujú s troma verziami. Prvá verzia je úmyselné konanie neznámeho páchateľa, druhá verzia je technická závada na elektroinštalácii a tretia verzia by mohla byť nedbalostné konanie pracovníkov firmy.

 

Štipľavý hustý čierny dym miestnych vystrašil. Mnohí sa chránili pred nepríjemným zápachom šálmi alebo ochrannými rúškami. Do mesta povolali aj kontrolné chemické laboratórium z Nitry, aby zistili, či sa do ovzdušia nedostali škodlivé látky. Pracovníčka chodila so špeciálnym prístrojom po celom meste. Hodnoty škodlivín v ovzduší boli nulové. Požiar haly hasiči lokalizovali po piatich hodinách

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?