14. 12. 2016 20:20 | ŽILINA/TV Markíza

Matovič poukázal na podvod, teraz čelí ďalšiemu trestnému oznámeniu

Podal ho krajský inšpektor v Žiline v súvislosti s prípadom údajnej čiernej práce na stavbách.

Igor Matovič (OĽaNO-NOVA) počas zasadnutia schôdze Národnej rady SR.
Igor Matovič (OĽaNO-NOVA) počas zasadnutia schôdze Národnej rady SR. Foto: TASR

Igor Matovič sa len nedávno zbavil jedného trestného oznámenia, no už čelí druhému, opäť za ohováranie. Podal ho krajský inšpektor v Žiline v súvislosti s prípadom údajnej čiernej práce na stavbách. Pri nej mala jedna z firiem podviesť robotníkov, nevyplatiť im mzdy či falšovať zdravotné kontroly.

Minulý týždeň poukázal Igor Matovič na to, že na diaľnici pri Žiline, ale aj na stavbách v Česku pracovala časť robotníkov načierno. Dnes pätica z nich rozpovedala svoj príbeh. Mesiace pracovali bez zmluvy a nakoniec nedostali peniaze. Všetkých mal zamestnávať Tibor Fuják. Ten ešte v piatok tvrdil, že je všetko v poriadku.

„Keď sme tu piatkovú reportáž urobili, záhadne rýchlo sa začali vyplácať peniaze všetkým, ktorí na stavbe robili. Veľmi rýchlo sa začali podpisovať dohody, začali sa robiť zdravotné prehliadky," tvrdí Igor Matovič.

Fuják nám v utorok prisľúbil exkluzívny rozhovor, kde všetko vysvetlí. Napokon z neho zišlo a v stredu sa k celej veci vyjadrovať nechcel. Povedal len, že sa čoskoro dozvieme, ako to s údajnou čiernou prácou bolo. Keď sa na žilinskú diaľnicu vybrala inšpekcia, robotníkov vraj narýchlo stiahli.

Podľa Matovičových slov sa navyše mali hlavnému inšpektorovi vyhrážať ľudia z Národnej diaľničnej spoločnosti. Tá to popiera a rovnako to dnes poprel aj inšpektor a na Matoviča podal trestné oznámenie za ohováranie. Informáciami o údajnej čiernej stavbe sa už zaoberá okresná prokuratúra aj polícia v Žiline.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?