08. 02. 2017 15:09 | BRATISLAVA/TASR

Obeťou útočníka s nožom sú bývalí detskí utečenci z Afganistanu

Tvrdí to predsedníčka Ligy za ľudské práva Zuzana Števulová.

Útoky nožom v Bratislave
Útoky nožom v Bratislave Foto: TV Markíza,

Obeťami 22-ročného Afganca, ktorý mal v nedeľu (5.2.) v Bratislave zaútočiť nožom na dvoch mladých mužov, sú bývalí detskí utečenci z Afganistanu. Na dnešnom informačnom stretnutí Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku na tému Migrácia: mýty a realita to uviedla predsedníčka Ligy za ľudské práva Zuzana Števulová .

„Možno si niektorí z vás všimli titulky v niektorých novinách a denníkoch, ktoré zneli, že Afganec bodol dvoch mladých mužov. Tieto články boli masívne zdieľané na rôznych extrémistických stránkach a na sociálnych sieťach. Ja zhodou okolností poznám pozadie tohto prípadu, keďže stalo sa to v nedeľu večer a tie dve obete, poškodení, v pondelok (6.2.) prišli k nám do kancelárie. Ide o dvoch bývalých detských utečencov, dnes dospelých mladých mužov z Afganistanu, ktorí boli týmto útočníkom zranení, keď za ním boli, aby mu dohovorili, pretože jednému z nich dlhuje peniaze," uviedla Števulová.

Podľa jej slov je dôležité podať celú udalosť korektne a objektívne. „Pre mňa celý ten príbeh je o dvoch obetiach, ktoré boli zasiahnuté trestným činom," doplnila.

Čo sa v nedeľu stalo?

Strážcovia zákona v utorok (7.2.) informovali, že policajný vyšetrovateľ obvinil zo zločinu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu v jednočinnom súbehu s prečinom výtržníctva a nebezpečného vyhrážania 22-ročného Afganca, ktorý mal nožom napadnúť dvoch mužov.

"Obvinený mal podľa doposiaľ vykonaného vyšetrovania dňa 5.2.2017 krátko pred 16.30 h pred prevádzkou rýchleho občerstvenia na Eisnerovej ulici v Bratislave, po predchádzajúcom verbálnom konflikte, nožom napadnúť dvoch mužov vo veku 22 a 20 rokov, pričom obom poškodeným mal spôsobiť bodné zranenie s predpokladanou dobou liečenia do siedmich dní. Počas fyzického útoku sa mal obvinený poškodeným mužom zároveň vyhrážať ich zabitím," uviedla bratislavská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?