03. 05. 2017 13:19 | BRATISLAVA/TASR

Minister vnútra uvažuje o novom úrade, ktorý by vymáhal pokuty

Pracovať by na ňom mohli zdravotne znevýhodnení ľudia.

Minister vnútra Robert Kaliňák.
Minister vnútra Robert Kaliňák. Foto: TASR

Minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) uvažuje, že by centralizoval výber všetkých pokút ukladaných v rámci pôsobnosti jeho rezortu. Oznámil to po dnešnom zasadnutí vlády.

Vzniknúť by tak mohol špecializovaný centrálny úrad na vymáhanie pokút so zhruba stovkou pracovníkov. Kaliňák by ho chcel umiestniť v strede Slovenska, zamestnanie by tu mohli nájsť zdravotne znevýhodnení občania. Cieľom nového pracoviska by malo byť lepšie zvládnuť súčasný nápor, ktorý súvisí so spracovaním veľkého množstva pokút.

„V zásade ide o to, že by sme chceli spraviť určitú formu pokutárne, pretože týchto rôznych typov pokút, ktoré sa zbiehajú do okresných úradov, je čím ďalej viacej a je obrovský problém s fyzickým spracovaním týchto údajov," ozrejmil myšlienku minister s tým, že ide len o prvotnú úvahu. Podrobnosti mieni predstaviť, keď bude zámer podrobne spracovaný.
Kaliňák vysvetlil, že v úrade by sa sústredil manažment pokút, ktoré sa zbiehajú v úradoch spadajúcich do pôsobnosti rezortu. Okrem iného by sa tak mohla zlepšiť situácia ministerstva dopravy a Národnej diaľničnej spoločnosti ohľadom návalu pokút za diaľničné známky. Tie putujú na spracovanie na okresné úrady.
Minister dopravy Árpád Érsek (Most-Hid) vidí možný prínos centralizácie, očakáva zrýchlenie procesu. „Pokuty budú riadené z jedného centra, čo si myslím, že je dobre," ocenil.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?