05. 05. 2017 10:45 | ŽILINA/kacs

Brutálny útok sexuálneho devianta na Orave: Dievčatko uniesol spred kostola

Malá Veronika skončila s dokrvavenou tvárou a krvácala aj z oblasti pohlavných orgánov.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Oravou otriasa šokujúca správa. Iba desaťročné dievča sa stalo obeťou násilníka. Ten ju autom uniesol spred kostola. Neskôr jej priamo v aute spôsobil viaceré krvavé zranenia po celom tele. Policajti to vyhodnotili ako sexuálne násilie.

„Dievča vychádzalo z kostola z večernej svätej omše. Bolo ešte vidno, keď pri nej zastavilo červené auto a šofér ju nasilu vtiahol do vnútra."

Autom ju viezol asi 5 kilometrov. Čo presne sa v aute dialo, isté nie je, vodič musel byť mimoriadne hrubý a necitlivý. Malá Veronika skončila s dokrvavenou tvárou a krvácala aj z oblasti pohlavných orgánov.

„Keď sa to niekde inde stane, tak človek si povie, no tak stalo sa to kdesi. A teraz zrazu stalo sa to u nás na vidieku a sme z toho všetci úplne zhrození, že sa niečo takéto objavilo," povedal starosta Nižnej na Orave Jaroslav Rosina.

Niekoľko hodín po ohavnom incidente mala polícia podozrivého v rukách.

„Môžem potvrdiť, že policajti z Dolného Kubína zadržala muža podozrivého z tohto trestného činu," uviedla policajná hovorkyňa Jana Balogová. Viac informácií však zatiaľ zverejniť nechcú.

„K totožnosti toho podozrivého muža, ako aj k okolnostiam tohto prípadu, nebudeme poskytovať žiadne informácie," doplnila.

 

Nám sa ale podarilo zistiť, že ide o 40 ročného muža z Tvrdošína. Ten najprv zahodil jej mobil a potom desaťročnú Veroniku vyhodil z auta v obci Nižná na Orave v časti Uhliská. Mobil sa jej podarilo nájsť a privolala si ním pomoc. Bola dezorientovaná a zranená. Krvavú tváričku zalievali slzy. Okoloidúca žena ihneď volala políciu aj záchranku.

„Bola záchranármi poskytnutá bezodkladná prednemocničná zdravotná starostlivosť s následným transportom maloletej pacientky do hornooravskej nemocnici v Trstenej," uviedol hovorca operačného strediska Andrej Hirjak.

Vypátrať chlapa, ktorý je podľa našich informácií ženatý a má jedno dieťa, nebolo zložité. Nápomocný bol obecný kamerový systém. „Myslím si, že ten odhalil toho páchateľa a naši policajti ho do 24 hodín zadržali," povedal starosta. Psychológ tvrdí, že otrasná skúsenosť bude dievča traumatizovať poriadne dlho.

„Ešte ak je to spojené s výrazným ohrozením života, že ublížením na zdraví, tak to zotrváva dlhodobo, aj keď deti sa vedia vcelku rýchlo spamätať, ale je to také…..dievča, ktoré má okolo 10 rokov už začína dospievať, takže tam to môže mať dlhodobejšie následky," dodal psychológ František Skokan.

Polícia prisľúbila, že viac informácií poskytne po predĺženom víkende.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?