02. 06. 2017 06:54 | STREČNO/TV Markíza

Už je to rutina a vodičov vôbec nepoteší: Strečno opäť neplánovane uzavrú, každý víkend

Zlou správou je, že zrejme sľubovaný septembrový dátum nebude konečný.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Foto: TV Markíza

Vodiči pripravte sa na ďalšie obmedzenia pod Strečnom. Pod hradným bralom stále pracujú stroje, no cestu musia neplánovane opäť kompletne uzavrieť. Uzávierky by sa nemali dotknúť letných prázdnin.

Zastavenie a presmerovanie premávky chystajú už od tohto víkendu - hoci sa vodiči tešili, že pod Strečnom ich už výraznejšie obmedzenia nečakajú, cesta bude uzavretá počas každého víkendu a to celý jún.

„Prebieha sanácia a bude prebiehať aj naďalej počas nasledujúcich štyroch víkendov," oznámil Prednosta okresného úradu v Žiline Michal Lavrík.

Pôvodné plány - nechať cestu otvorenú s obmedzenou rýchlosťou na 30 km za hodinu, nevyšli. Ukázalo sa, že problémom nie je iba bralo, ale aj hrad.

„Bolo zistené porušenie kamenného muriva na jednej zo stien samotného hradu Strečno. Preto sme vyhlásili verejnú súťaž na zhotoviteľa týchto prác," povedala hovorkyňa VÚC Žilina Lenka Záteková.

 

Župa, ktorá má hrad v správe, chce obnoviť a stabilizovať hradné murivo. „Tieto práce by sme chceli zrealizovať v druhej polovici júna," upresnila Záteková. Cez prázdniny totiž nechcú cestu úplne zatvárať.

„Až do septrembra bude prebiehať premávka na ceste 1/18 v dvoch zúžených jazdných pruhoch," upresnil prednosta Michal lavrík.

Zlou správou je, že zrejme sľubovaný septembrový dátum nebude konečný.

„Stavebné práce budú na základe dodatku vykonávané až do konca septembra. Celý projekt vrátane záverečnej správy bude ukončený až do konca októbra 2017," dodal hovorca Ministerstva Životného prostredia Tomáš Ferenčák.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?