20. 10. 2017 17:18 | KOŠICE/TV Markíza

Nový plot je po dvoch rokoch ako rešeto. Ľudia z osady tvrdia, že to neurobili

Zdá sa, že plot je tam úplne zbytočne.

Deravý plot pri štvorprúdovke.
Deravý plot pri štvorprúdovke. Foto: TVNOVINY.sk

Spomínate si ešte na komédiu s plotom na diaľnici pri Košiciach? Najprv ho chybne postavili k stredovým zvodidlám, a preto ho museli zbúrať. Neskôr ho už osadili správne, po okrajoch cesty. Po dvoch rokoch je v katastrofálnom stave.

Plot totiž postavili presne tam, kde nemali. Stĺpy vedľa stredových zvodidiel boli pre vodičov veľkou hrozbou.

Chybne postavený plot museli vtedy stavbári na vlastne náklady zbúrať a postaviť ho správne po oboch stranách diaľnice. No zdá sa, že aj teraz je tam úplne zbytočne.

Na viacerých miesta je preseknutý a k dieram vedú chodníčky z lesa. Je jasné, že tadiaľ prechádzajú obyvatelia chatiek stojacich pri diaľnici. Tí už pred dvoma rokmi proti výstavbe plota protestovali.

"Chatky sú podľa informácií Národnej diaľničnej spoločnosti obývané načierno," povedala vtedy hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti Eva Žgravčáková.

 

Plot mal pritom zvýšiť bezpečnosť a zabrániť, aby osadníci prebehovali cez štvorprúdovku. K dieram v plote sa teraz nikto z nich nechcel priznať.

"Občania denne toto oplotenie poškodzujú, Národná diaľničná spoločnosť ho následne vždy opravuje, na niektorých miestach sme ho dokonca museli vymeniť," vysvetlila hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti Michaela Michalová.

V chatkách trvalo žijú štyri sociálne slabšie rodiny, tvrdia ale, že v nich bývajú legálne.

Faktom ale je, že k chatkám majú problém dostať sa v prípade potreby aj záchranári či hasiči. Diaľničiarom tak neostáva nič iné iba diery v plote plátať.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?