30. 10. 2017 11:03 , článok bol aktualizovaný 30. 10. 2017 17:22 | ŠAHY/TV Markíza

Pasca ako z kriminálky: Dôchodkyňa (80) ukážkovo vybabrala s drzým podvodníkom

Žiadal od nej tisícky eur. Dostal obálku, neboli v nej však peniaze.

Dôchodkyňa vybabrala s podvodníkom.
Dôchodkyňa vybabrala s podvodníkom. Foto: TV Markíza

Má osemdesiat, no ukázala naozajstnú odvahu. Z bezbrannej dôchodkyne, ktorá sa mala stať obeťou podvodníka, sa napokon stala hrdinka. Vďaka jej duchaprítomnosti sa karta obrátila a obeťou sa stal muž, ktorý ju chcel okradnúť.

Pani Alžbete zavolal večer neznámy muž. Predstavil sa ako lekár a poriadne ju vystrašil.

Povedal jej, že jej syn mal autonehodu. Vraj zrazil nejaké dievča, ktoré môže zomrieť, a keď sa chce vyhnúť väzeniu, potrebuje od mamy aspoň 500 eur. Neznámy sa pýtal, koľko má stará pani doma peňazí a sumu stále zvyšoval. Dokonca jej dal k telefónu aj osobu, ktorá srdcervúco zahrala jej syna s odhryznutým jazykom. Dôchodkyňa nakoniec súhlasila s tým, že mužovi vyplatí 5-tisíc eur, ktoré mal jej manžel odložené na pohreb. Neznámy napokon povedal, že sa ráno ozve. Stará pani však pre istotu zavolala synovi, či je naozaj v núdzi. Ten jej však povedal, že sa nič nestalo a je to výmysel.

Na podvodníka spoločne nachystali pascu. Stará pani nastrihala kúsky novín a dala ich do obálky namiesto peňazí. Neznámy volajúci dal o sebe čoskoro znova vedieť. Ráno dôchodkyni zavolal a povedal jej, že po peniaze si príde pekne upravený muž v okuliaroch a obálku s peniazmi mu má odovzdať cez okno. To aj urobila. To však už o všetkom vedeli policajti.

Priamo pri preberaní obálky ho zadržali policajti. Júliusa (46) z Lučenca už obvinili z podvodu a za mrežami môže pobudnúť aj desať rokov.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?