23. 11. 2017 12:26 , článok bol aktualizovaný 23. 11. 2017 17:11 | ROŽŇAVA/tvnoviny

Kamionista havaroval a skončil v policajnej cele: Toto robil počas jazdy

Hasiči museli zabezpečiť, aby nákladiak nezačal horieť.

Kamionista havaroval a potom nafúkal.
Kamionista havaroval a potom nafúkal. Foto: TV Markíza

Mal by ísť príkladom, no stal sa pravý opak. Jazda profesionálneho vodiča z Maďarska sa skončila na Slovensku a to v policajnej cele. Kamionista nezvládol zákrutu, zišiel z cesty a prevrátil sa do priekopy.

„Po príchode na miesto udalosti sa na mieste nachádzala posádka Rýchlej zdravotnej pomoci. Vodič kamióna bol mimo vozidla bol bez zranení," povedal veliteľ zásahu hasičov v Rimavskej Sobote Jozef Zajden.

Hasiči museli zabezpečiť, aby nákladiak nezačal horieť. Prítomnosť našej kamery sa vodičovi nepáčila. „Pri dychovej skúške mu policajti namerali 2 promile alkoholu v krvi," uviedla policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.

Podľa našich informácii popíjal počas jazdy a to z Belgicka až do momentu pokiaľ sa neprevrátil. Maďarský kamionista sa teraz z nehody a z opice spamätáva v policajnej cele.

Alkohol za volant nepatrí, no podľa odborníkov, ak vodič kamióna nafúka nad dve promile, tak to je už vrchol. "Pri takom stupni opilosti vodiča je len otázkou času, kedy by prišlo k nejakému nešťastiu a veľmi veľkému," dodal znalec z odboru cestná doprava Marko Pribula.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?