23. 11. 2017 17:26 | STREČNO/TV Markíza

Hrad Strečno má za sebou najhoršiu sezónu, ešte horšie sú na tom pltníci

Turisti sa tam pre uzávierku cesty nemali ako dostať.

Uzávierka cesty pod hradom Strečno.
Uzávierka cesty pod hradom Strečno. Foto: TV Markíza

Hrad Strečno má za sebou najhoršiu sezónu v návštevnosti. Trinásť víkendov a plné dva týždne v top letnej sezóne bola cesta medzi Martinom a Žilinou úplne uzavretá a turisti sa tam jednoducho nemali ako dostať. Ešte horšie sú na tom pltníci. Tým klesli tržby oproti iným rokom o polovicu.

Mnohí turisti, slovenskí či zahraniční si počas leta robili zálusk na hrad Strečno, z ktorého je nádherný výhľad, no jednoducho sa naň nedostali.

Kým horolezci viseli na lanách pod hradom a spevňovali bralá, Považské múzeum, ktoré hrad spravuje, prichádzalo o návštevníkov a tým aj o tržby.

Na hrade museli zrušiť aj mnohé plánované podujatia. O čo prišlo múzeum na strečnianskom hrade, sa snažilo dohnať na hrade Budatín a tým si aspoň čiastočne vykryť finančné straty. Poslednú možnosť prísť na hrad majú ľudia ešte tento víkend. Potom brány hradu zatvoria a otvoria ich až na jar.

Smutní a sklamaní sú aj pltníci. Pre uzávierky na ceste pod Strečnom prišli tento rok minimálne o 50 percent z tržieb.

Pltníci hovoria o mimoriadne zlej sezóne. Vraj o odstávke cesty vedeli, no že bude trvať tak dlho, nie. Trinásť víkendov a dva týždne v top letnej sezóne bola cesta popod Strečno zatvorená. Návštevníci rušili objednané plavby rad za radom.

Pltníci vedia, že preskúmaná je len polovica brala a to, čo sa stalo tento rok sa môže v budúcnosti zopakovať. Potom sa ale už vraj budú pýtať kompetentných, kto im vykryje straty.

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?