05. 01. 2018 10:40 | BRATISLAVA/zg

Polícia začala bojovať proti hoaxom. Prvého si zobrali na paškál Kotlebu

Tvrdil, že Slovensko umiestnilo do Zvolena migrantov z Guantanáma a že celý proces bude stáť 2,2 milióna eur.

Marián Kotleba v prvej časti facebookového policajného seriálu Polícia proti hoaxom.
Marián Kotleba v prvej časti facebookového policajného seriálu Polícia proti hoaxom. Foto: TASR, polícia SR/ tvnoviny.sk

Polícia na čele s prezidentom policajného zboru Tiborom Gašparom začala bojovať proti nepravdám, ktoré sa šíria na internete, tzv. hoaxom. Ako prvého si zobrali na paškál predsedu Ľudovej strany Naše Slovensko Mariana Kotlebu.

Poslanec NR SR mal v novembri 2017 zverejniť text a video, a ktorom tvrdí, že Slovensko umiestnilo do Zvolena migrantov z Guantanáma a že celý proces bude stáť 2,2 milióna eur. Polícia vysvetľuje, že pravda je úplne iná. "V tom čase nebol v Integračnom centre vo Zvolene žiadny migrant. Centrum je využívané minimálne. Suma 2,2, milióna eur je celoročným rozpočtom Migračného úradu MV SR. Prevádzkové náklady vo Zvolene sú 4 500 eur," spresnili policajti na Facebooku.

Na doplnenie polícia dodáva, že z Guantanáma boli na Slovensko v minulosti premiestnení ôsmi migranti. Piati tu naďalej žijú a úspešne sa integrovali do našej spoločnosti.

Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Internet je síce dobrý nástroj, no nájde sa na ňom aj veľa neprávd a poplašný správ. A práve so seriálom Polícia proti hoaxom chce proti takýmto hoaxom bojovať Tibor Gašpar.

"Šíria ich bude nevedome alebo vedome. A to práve preto, aby sa buď pobavili, s akou rýchlosťou sa dokážu šíriť alebo úmyselne vyvolali v spoločnosti strach, prípadne reakciu voči skupinám obyvateľstva. Práve preto sme sa rozhodli reagovať na túto skutočnosť," vysvetlil najnovší zámer policajného zboru jeho šéf.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?