18. 01. 2018 17:39 | BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

Policajnú naháňačku ukončila streľba: Člen väzenskej stráže sa dal na útek s kilom marihuany

V prípade, že mu vinu preukážu, hrozí mu až pätnásťročný trest.

Nezastavil ho ani varovný výstrel do vzduchu. Postrelili ho preto do stehna.
Nezastavil ho ani varovný výstrel do vzduchu. Postrelili ho preto do stehna. Foto: TV Markíza

Ďalšia policajná streľba. Banskobystrickí policajti najprv podozrivého prenasledovali, potom postrelili do nohy. Marián (30) viezol totiž v aute bezmála kilogram sušenej marihuany. Navyše, v čase policajnej akcie bol príslušníkom väzenskej stráže.

Pokúšali sa ho zastaviť majákmi, on ale pokračoval v bezohľadnom úniku. Policajti potom auto zablokovali, Marián vystúpil a chcel im ujsť. Nezastavil ho ani varovný výstrel do vzduchu. Postrelili ho preto do stehna.

Muža zrejme sledovali dlhšie, v aute totiž viezol bezmála kilogram marihuany. Mariána podľa našich informácií operovali vo zvolenskej nemocnici.

Krajský vyšetrovateľ muža obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok.

Sudca už rozhodol, že muža budú vyšetrovať vo väzobnej cele, v prípade, že mu vinu preukážu, hrozí mu až pätnásťročný trest.

Tragický koniec mala podobná policajná naháňačka a následná streľba v lete minulého roka. Vtedy policajti strieľali do unikajúceho auta, ktoré potom havarovalo. Zahynul v ňom 17-ročný Tomáš. Aj tento prípad stále vyšetruje inšpekcia ministerstva vnútra, zatiaľ nikoho neobvinili.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?