24. 01. 2018 19:00 | BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

Tínedžer z auta smrti, ktorý unikal pred políciou bez vodičáku, sa postavil pred súd

Po zásahu guľkou zomrel 17-ročný Tomáš.

Mladík sa postavil pred súd.
Mladík sa postavil pred súd. Foto: TVNOVINY.sk

Vodič z auta smrti čelí obžalobe, postavil sa pred súd! Tínedžer Michal unikal pred policajným autom s troma kamarátmi na sedadlách. Policajti po nich napokon strieľali, po zásahu guľkou zomrel 17-ročný Tomáš. Mladý vodič navyše jazdil bez vodičáku. Polroka sedí za mrežami, na súde bol mĺkvy.

"To bola taká rana, kým budem žiť, nikdy to nestrasiem zo seba. Tí, čo majú pomáhať a chrániť, tí vám vezmú syna," povedala stará mama nebohého Tomáša.

Michal, ktorý viedol auto smrti, už čelí obžalobe z útoku na verejného činiteľa a marenia výkonu úradného rozhodnutia. Sudca rozhodoval o tom, či Michal bude na hlavné pojednávanie čakať za mrežami.

"Súd rozhodol v tom smere, že ponechal môjho klienta vo väzbe a sťažnosť z našej strany nebola podaná," uviedol obhajca Michala.

Rodina nebohého Tomáša sa z tragédie nespamätá asi nikdy. Stará mama by veľmi chcela vedieť, aké boli posledné chvíle života jej vnuka, nik z jeho kamarátov jej, však, nechce povedať, čo sa v unikajúcom aute dialo.

"Lenže bola noc, chlapci si chceli asi niečo dokázať," hovorila stará mama.

Podľa vyšetrovateľov sa policajti pokúšali auto zastaviť majákmi aj svetelnými signálmi. Vodič však, nereagoval a bezohľadnou jazdou ohrozoval ostatných. Jeden z policajtov napokon vystrelil, neskôr auto havarovalo.

"Čo ho nechytili hneď pri pumpách, veď odtiaľ vychádzal. Alebo mali ísť za ním, veď niekde by už len boli zastali," pokračovala stará mama nebohého.

Strieľajúceho policajta teraz musia na pokyn Generálnej prokuratúry obviniť, a to za nedbanlivostný trestný čin usmrtenia. Ešte predtým ale bude sudca posudzovať previnenie mladého vodiča.

Hlavné pojednávanie s obvineným mladíkom sa na žiarskom sude začne koncom februára, sudca chce najskôr vypočuť všetkých svedkov. 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?