28. 02. 2018 06:00 | TRENČÍN/TV Markíza

Ležiacu starenku chcela nakŕmiť, spadla jej hlavou na zem. V nemocnici zistili vážny úraz

Syna zranenej ženy nahnevalo, že nevolali sanitku hneď

Dôchodkyňa spočiatku vraj vyzerala bez zranení.
Dôchodkyňa spočiatku vraj vyzerala bez zranení. Foto: TVNOVINY.sk

K 79-ročnej starenke, ktorá je v domove dôchodcov v obci Kšinná, museli zavolať záchranku. Službukonajúcej sestre padla hlavou na zem. Spočiatku vraj vyzerala bez zranení, no neskôr jej vo fakultnej nemocnici v Trenčíne diagnostikovali krvácanie do mozgu. No, to až potom, ako o dva dni zavolali pomoc príbuzní.

Ležiacu ženu sa zdravotná sestra snažila večer nakŕmiť. Keď sa ju chcela nadvihnúť, žena jej spadla na zem. Hneď, ako ju dala do poriadku, kontaktovala jej syna a povedala mu, čo sa stalo.

Keď zbadal mamu okamžite volali sanitku. Tá ju hneď zobrala do nemocnice. "Službukonajúca lekárka mi povedala, že má krvácanie do mozgu, že už slabšie od toho, čo sa jej to stalo," povedal syn zranenej ženy Jozef Škultéty.

"Pacientka bola prijatá po úraze hlavy. Nález si vyžaduje hospitalizáciu, jej zdravotný stav je stabilizovaný," uviedla hovorkyňa nemocnice v Trenčíne Petra Nevláčilová.

"No, tak táto udalosť, ktorá sa stala v piatok večer, je pre nás taká nepríjemná, veľmi nás to mrzí, ale stávajú sa takéto veci a aj sestrička, ktorá vtedy mala službu je z toho zronená," vysvetlil riaditeľ domova dôchodcov Jozef Hadvig.

Syna zranenej ženy nahnevalo, že nevolali sanitku hneď, ale museli to urobiť až o dva dni oni, keď prišli za mamou na návštevu. "Nie som lekár, ja som právnik, ale myslím si že pri takýchto podozreniach, keď človek vidí v akom stave je ten človek, určite ja ako laik by som konal, že zavolám tú rýchlu," hovoril syn.

Problémom je, že pri ležiacich pacientoch slúži v takýchto zariadeniach cez víkendy a nočné len jedna sestra. "Z hľadiska tej kapacity, ktorú my máme, máme na nočnej službe len jednu sestričku, ale máme zase k tomu aj také zariadenie, ktoré jej pomáha pri prekladaní takýchto pacientov," uviedol riaditeľ Domova dôchodcov.

To sestra aj využila. Keď sa snažila starenku dostať späť do postele.  "Veľmi nás to mrzí, ospravedlňujeme sa rodine," dodal riaditeľ Domova dôchodcov Jozef Hadvig.

Rodina zranenej klientky z domova dôchodcov teraz zvažuje, že podá trestné oznámenie. 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?