07. 03. 2018 17:08 | PREŠOV/TV MARKÍZA

Dvakrát po sebe nafúkal 3,5 promile, no na súd neprišiel

Sudca vytýčil termín ďalšieho pojednávania a obvineného nariadi priviesť.

Emil dvakrát po sebe nafúkal 3 a pol promile.
Emil dvakrát po sebe nafúkal 3 a pol promile. Foto: TV Markíza

Z policajnej cely si spravil nocľaháreň. Emila (55) ráno sudca potrestal, večer ho policajti znova chytili šoférovať opitého. Nafúkal opäť 3 a pol promile. Na obvodnom oddelení si s ním policajti nedokázali poradiť, odviezli ho preto na psychiatriu.

Na súd v stredu (7.3.) prišiel iba jeho advokát. Sudca vytýčil termín ďalšieho pojednávania a obvineného nariadi priviesť.

Pre policajtov to ale zďaleka nie je ojedinelý prípad opitého vodiča - rekordéra. Cez víkend vo Svidníku zadržali ďalšieho kamionistu, ktorý nafúkal tak isto viac než 3 promile. Policajti preto plánujú častejšie celokrajské kontroly.

„Posledné prípady v Prešove a vo Svidníku sú príkladom, že kontrola na cestách je potrebná," uviedol Miroslav Vasiľko z Krajského dopravného inšpektorátu.

Aj keby sa zdalo, že najviac pijú východniari, štatistiky hovoria čosi iné. V počte vodičov prichytených pod parou za volantom za minulý rok vedú západniari. Najviac ich bolo v Bratislavskom kraji.

Čísla sú skutočne alarmujúce. Každý deň policajti natrafia v priemere až na 25 opitých vodičov. Tým, čo nafúkajú nad jedno promile síce hrozí ročné väzenie, no najčastejšie končia len s podmienkou či peňažným trestom a zákazom činnosti.

Podľa dopravného psychológa by práve prísnejšie tresty na súdoch mohli mnohých hazardérov odradiť. 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?