Mimoriadna správa
V parlamente nahlásil anonym mailom bombu
Viac v článku
12. 03. 2018 14:27 | KOŠICE/kacs

Arogantný vodič unikal košickým policajtom. Rútil sa v protismere aj po chodníkoch

Muž (30) ohrozoval ostatných účastníkov cestnej premávky, poškodil dopravnú značku aj policajné auto.

nahanacka.jpg
nahanacka.jpg

V nedeľu (11.3.) popoludní sa v Košiciach odohrala policajná naháňačka ako z akčného filmu. Policajná hliadka vyrazila na Moldavskú cestu, kde mal vodič s dodávkou blokovať vjazd na autobusovú zastávku MHD. Po príchode na miesto muži zákona uvideli vozidlo, ktoré stálo na zákaze zastavenia. A vôbec nečakali, čo bude nasledovať.

„Počas prejednávania dopravného priestupku na parkovisku pri obchodnom centre bol vodič arogantný, za spáchanie priestupku pokutu zaplatiť odmietol, zaradil rýchlosť a z miesta ušiel, pričom už pri prvom svetelnom zariadení prešiel na červený signál. Unikajúce vozidlo spozorovala hliadka pohotovostnej motorizovanej jednotky, ktorá sa za použitia výstražného svetelného a zvukového zariadenia a znamenia STOP snažila unikajúce vozidlo zastaviť," informuje polícia na svojej facebookovej stránke.

Vodič však nereagoval, naopak zrýchlil a unikal ďalej. Policajné hliadky prenasledovali  vozidlo a snažili sa ho zablokovať. Muž sa rútil košickými cestami, prešiel s vozidlom cez obrubníky, deliaci ostrovček, narazil do dopravnej značky, nerešpektoval svetelné zariadenia, na viacerých miestach narazil do dopravných vodiacich dosiek, jazdil v protismere a nakoniec narazil do policajného auta.

Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Unikajúceho vodiča nakoniec hliadky zadržali a použili donucovacie prostriedky, pretože kládol odpor. "Išlo o 30-ročného muža z okresu Košice okolie. Vodičovi bol zadržaný vodičský preukaz. Svojou bezohľadnou a riskantnou jazdou spôsobil škody predbežne vyčíslené na 4.500 eur, k zraneniu osôb nedošlo. Pre podozrenie z požitia inej návykovej látky bol u vodiča vykonaný odber biologického materiálu, ktorý bude podrobený toxikologickému vyšetreniu. Dychová skúška bola negatívna," dodávajú policajti.

Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci zločinu všeobecného ohrozenia. V prípade preukázania viny vodičovi hrozí trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?