26. 03. 2018 15:10 | KOŠICE/TASR

Raši sa vzdal mandátu primátora

Plnenie úloh primátora prevzal na základe jeho poverenia viceprimátor Martin Petruško.

Richard Raši
Richard Raši Foto: TASR

Nový podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Richard Raši (Smer-SD) sa v pondelok vzdal mandátu primátora Košíc.

 

Plnenie úloh primátora prevzal na základe jeho poverenia viceprimátor Martin Petruško. Túto činnosť bude vykonávať do zloženia sľubu nového primátora, ktorého zvolia v komunálnych voľbách v novembri 2018.

Za svoje priority v nadchádzajúcom období Petruško označil dokončenie druhej etapy modernizácie električkových tratí (MET), výstavbu Košickej futbalovej arény (KFA) či riešenie systému parkovania v meste. 

"Moja prvá priorita bude, aby sme do leta v Košiciach tieto električkové trate mali zrekonštruované," povedal novinárom.

V súvislosti s parkovaním poznamenal, že sa aktuálne pripravujú podklady k dohode s firmou EEI o ukončení prevádzkovania parkovacích miest v rezidentských lokalitách 1 až 10.

"Na aprílové mestské zastupiteľstvo chystáme predložiť samotnú dohodu, ktorá je veľmi podstatná k tomu, aby sme sa posunuli ďalej v tejto téme," dodal. V prípade uzatvorenia dohody by sa na júnovom rokovaní mestských poslancov už hovorilo o tom, aká organizácia by prevzala prevádzkovanie parkovania v daných desiatich zónach. Podľa Petruška by to mohla byť mestská polícia.

Zastupujúci primátor svoju možnú kandidatúru v novembrových voľbách príliš komentovať nechcel. "Momentálne o tom vôbec neuvažujem, teraz sa k tomu nevyjadrím, pokiaľ nastane vhodný čas, určite dám vedieť," uviedol. Súčasné plnenie úloh primátora označil za obrovský záväzok a zodpovednosť.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?