16. 04. 2018 19:18 | BRATISLAVA/TV Markíza

Ako sa dostal diviak do centra Bratislavy je záhadou. Poľovníci majú dve teórie

Po diviakovi sa zľahla zem. Policajti aj poľovníci ho hľadali márne.

Diviak v centre Bratislavy.
Diviak v centre Bratislavy. Foto: TV Markíza

Takú sviňu v meste ešte nevideli. Do centra Bratislavy sa zatúlal diviak. Statné zviera sa prechádzalo ulicami, ktoré sú inak plné ľudí.

To, že po uliciach Starého mesta behá divá sviňa, oznámili viacerí ľudia, videli ho aj na Rázusovom nábreží. Policajti tieto oznamy išli okamžite preveriť avšak diviaka sa im nepodarilo nájsť. Zviera nenašli ani poľovníci. V meste by ale strieľať aj tak nemohli.

Diviaky sú u nás premnožené a v súvislosti s morom ošípaných ich môžu lovci celoročne strieľať aj vo väčších množstvách. Podľa poľovníkov sa divá zver čoraz častejšie dostáva do miest aj preto, že sa rozrástli a susedia s jednotlivými revírmi.

Nie je to nezvyčajné ani v Budapešti či Prahe, zver stráca prirodzený strach. Záhadou ale je, ako sa diviak do centra mesta dostal. Nemá totiž žiadne priame spojenie s prírodou. Musel teda prejsť cez štvorprúdovú cestu alebo cez nejaký most.

Podľa poľovníkov je možné, že sa do centra dostal z petržalského Pečnianskeho lesa, ktorý je nalbližšie tak, že preplával Dunaj. Diviaky sú veľmi dobrí plavci. Alternatívou je aj to, že sa prešiel po Starom moste.

Do hlavného mesta na prechádzku nechodia ale iba diviaky. Pri Redute už dávnejšie odchytili šakala.

Ak už človek zviera v meste stretne, nemal by ho podľa odborníkov plašiť a pozerať sa mu priamo do očí, ale radšej pomaly cúvať preč. Ak vás napadne, ľahnite si na zem a chráňte si najmä hlavu a krk.

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?