18. 05. 2018 18:15 | NITRA/TV Markíza

Pod Nitrianskym hradom vyrastá čierna stavba. Zákon je ale deravý

Kontajnery sú naskladané do výšky trojposchodového domu.

Majstri na kontajnery pripevňovali drevenú konštrukciu.
Majstri na kontajnery pripevňovali drevenú konštrukciu. Foto: TVNOVINY.sk

Kontajnery či stavba. Tie pod Nitrianskym hradom sa čoraz viac začínajú podobať na stavbu. Pribudlo lešenie či izolácia na streche a pohybujú sa tam robotníci. Majiteľ pozemku tam chcel postaviť apartmánový dom a niekoľko rokov vybavoval na úradoch povolenia, nakoniec tam priviezol lodné kontajnery.

Podzámska ulica je v samom centre starobylej Nitry, priamo pod hradným kopcom. Je tu pamiatková zóna a pár mesiacov aj kontajnery. Sú naskladané do výšky trojposchodového domu.

Pri kontajneroch pribudlo lešenie a majstri na kontajnery pripevňovali drevenú konštrukciu. Majiteľ pozemku ich sem nechal priviezť v novembri minulého roku. Na mestskom úrade uviedol, že kontajnery budú slúžiť ako stánky na predaj. Nato vraj žiadne povolenie nepotreboval.

Stavebný úrad začal proti nemu konanie. Vyrubil mu pokutu 25-tisíc eur a nariadil, aby stavbu odstránil. „Stavebník sa odvolal nielen voči pokute, ale aj k nariadeniu na odstránenie čiernej stavby na Podzámskej ulici," reagovala mesto.

Stavebný úrad bude naďalej postupovať v zmysle stavebného zákona. Majiteľ stále trvá na tom, že to nie je stavba, iba kontajnery. „Kontajner nie je stavba a keď nie je stavba ,tak nie je možné voči kontajneru viesť akékoľvek priestupkové konanie," povedal majiteľ.

Zároveň však dodáva, že tri roky vybavoval povolenie na stavbu apartmánového domu a pamiatkari mu donekonečna určovali ako má jeho stavba vyzerať.

„Stavebný úrad by mal vlastne nariadiť ďalšiu pokutu, už je to správny delikt a tam by sme mali hovoriť o nejakých 100 - 150-tisíc, ale na Slovensku. Ten stavebný zákon je dneska rôznymi dodatkami tak prepracovaný a deravý, že stať sa môže všeličo," dodal Ivan Pauer zo Stavebnej komory SR.

Pýtali sme sa majiteľa, na čo bude kontajnerový komplex slúžiť, nato nám ale neodpovedal.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?