01. 06. 2018 19:29 | CHYNORANY/TV Markíza

Zuzku (13) zrazilo auto a ostala na vozíku. Na nebezpečnom mieste stále chýba priechod pre chodcov

Byrokracia je bezhraničná. Starostka Chynorian žiadala, aby sa to zmenilo, no aj napriek tomu, že cesta nie je obecná, má sa vraj postarať ona.

Nebezpečné miesto, na ktorom auto zrazilo školáčku.
Nebezpečné miesto, na ktorom auto zrazilo školáčku. Foto: TV Markíza

Bol to moment a z veselej školáčky sa stalo dievča, ktoré bojovalo o život. Zuzana (13) síce najťažší boj vyhrala, no stále sa nepostavila na nohy. Na mieste, kde ju zrazilo auto, by mal byť priechod pre chodcov. No aj v tomto prípade platí - pomôž si človeče, aj pán boh ti pomôže.

Nehoda sa stala na autobusovej zastávke. Zuzka bola kamarátom kúpiť sladkosti. Chceli spolu osláviť narodeniny. Aby sa z autobusu dostala domov, musela prejsť cez cestu. V tom ju ale zachytilo osobné auto. S vážnymi zraneniami mozgu a zlomeninami skončila v umelom spánku.

„Bola v nemocnici v Banskej Bystrici, potom sme boli vyše mesiaca v Trenčíne a v Kováčovej neskôr," hovorí Zuzkina mama.

Poranenie mozgu je vážne. Dievča je teraz doma - zatiaľ. Život sa im úplne zmenil. Zrútená mama má na vodiča auta ťažké srdce.

Vyšetrovateľ obvinil Jozefa (53) z okresu Partizánske z prečinu ublíženia na zdraví.

Cesta, kde sa stala nehoda, je frekventovaná. Na oboch stranách sú zastávky. Chodník a ani priechod pre chodcov tam ale nie je. Starostka Chynorian žiadala, aby sa to zmenilo, no aj napriek tomu, že cesta nie je obecná, má sa vraj postarať ona.

"Je to zvláštne a je to aj dosť veľký výdavok a aj veľká príprava. Najskôr treba vysporiadať vlastnícke vzťahy, dať vypracovať projekt, pripraviť stavebné povolenie a potom sa pustiť do stavby," vysvetlila starostka Chynorian Mária Lahkovičová.

Byrokracia je bezhraničná. Aj zháňanie peňazí bude trvať. Starostka by najradšej zobrala farbu a priechod namaľovala. Bolo by to rýchle, ale porušila by zákon.

Či by nejaké opatrenia zabránili nehode, špekulovať nebudeme. No nešťastná mama si myslí, že aspoň priechod pre chodcov tam už mal byť dávno.

Zuzka bojuje zo všetkých síl. Jej jediným snom je opäť sa postaviť na nohy.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?