04. 07. 2018 19:15 | BRATISLAVA/TV Markíza

Mafiánske praktiky pokračujú: Záhradkári z Ružinova sa boja chodiť do svojich záhrad

Terorizuje ich arogantný stavebník, ktorý v ich susedstve, aj napriek zákazu, stavia na čierno.

Čierna stavba v bratislavskom Ružinove
Čierna stavba v bratislavskom Ružinove Foto: TV Markíza

Pán Marián vytrvalo bojuje proti tejto čiernej stavbe v susedstve jeho záhrady. Koncom mája na to však doplatil. Niekto mu podpálil bránu, auto a aj dom. Bežnou praxou tohto suseda sú vraj aj pravidelné vyhrážky príbuzným pána Mariána.

Ani po mesiaci sa nič nezmenilo.

„V súčasnosti naďalej prebiehajú úkony trestného konania. Obvinenie konkrétnej osobe doposiaľ v tejto súvislosti vznesené nebolo," uviedol hovorca KRPZ Michal Szeiff.

Majiteľ stavby veselo pokračuje ďalej. V stredu ráno sem prišli robotníci vyliať nový čerstvý betón. A hneď po nich policajti, ktorí teraz dozerajú, aby sa na stavbe nepokračovalo.

Stavebník terorizuje záhradkárov aj napriek tomu, že sa jeho stavbou zaoberá polícia a stavebný úrad, ktorý mu dal stopku.

 

„Budeme konať v priestupkovom konaní a stavebník určite pocíti silu pokuty, ktorú dostane na základe nerešpektovania našej výzvy. Bude v maximálnej možnej výške ako nám dovoľuje zákon," uviedol starosta MČ Ružinov Dušan Pekár.

S našimi otázkami sme chceli osloviť aj stavebníka, ktorý sa schováva za schránkovým občianskym združením. Nikto ale neotváral.

Starosta Ružinova hovorí, že praktiky známe z obdobia 90. rokov tolerovať nebude.

Podľa samosprávy majú záhradkári, v prípade ak zbadajú, že sa na stavbe opäť pracuje, neodkladne volať políciu. Iba tá môže proti stavebníkovi totiž fyzicky zasiahnuť.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?