10. 07. 2018 17:00 | TRENČÍN/TV Markíza

Robota pre ôsmich chlapov: Extrémne obézneho muža prevážali do nemocnice

Záchranári si v takýchto prípadoch volajú na pomoc hasičov.

Hasiči pomáhajú záchranárom pri prevoze extrémne obézneho muža
Hasiči pomáhajú záchranárom pri prevoze extrémne obézneho muža Foto: TV Markíza

Osem chlapov malo čo robiť, aby jedného muža dopravili do nemocnice. Havaroval a dolámal si rebrá. Nič neobvyklé, poviete si. Lenže jeho telesná hmotnosť sa blíži k tristo kilogramom, a to sa ukázalo ako veľký problém.

Okrem toho, že sa so sanitkou do lesného terénu nedostali, nezmestil sa do nej. Záchranári, hasiči aj policajti tak riešili problém, ako muža bezpečne previesť do nemocnice.

„Ak to záchranári nezvládnu ani s pomocou ďalšej privolanej posádky, spolupracujeme s hasičmi, ktorých požiadame o pomoc pri naložení pacienta do sanitky, alebo pri prevoze do nemocnice," povedala hovorkyňa ZZS Alena Krčová. 

Muža nakladalo aj vykladalo až osem chlapov v službe. Zdravotnícky personál by si s nim sám neporadil. „Prípady obéznych, až extrémne obéznych pacientov nie sú v praxi záchrannej zdravotnej služby vôbec ojedinelé. Transport takýchto osôb je pritom mimoriadne komplikovaný," dodala Krčová. 

Na Slovensku totiž neexistujú sanitky, ktoré by mohli takýchto ľudí prevážať. Aj preto sa v tomto prípade rozhodli pre využitie služieb hasičov.

Téme sa venoval Michal Bujna

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?