Live
Sledujte NAŽIVO: Premiér Matovič ukázal, v ktorých okresoch by sa malo opakovať testovanie
Sledujte tu
25. 07. 2018 11:03 | BRATISLAVA, MAGALUFE/tvnoviny.sk

Nešťastie na dovolenke! Richard si po skoku do vody zlomil krk, priateľka zbiera peniaze na prevoz

Mladík nemal cestovné poistenie a pri sebe ani európsky preukaz poistenca.

Simona a Richard.
Simona a Richard. Foto: facebookúsimona malarova

Letná dovolenka na Mallorke v Magalufe sa pre mladý slovenský pár skončila predčasne a smutne. Richard si po nešťastnom páde do bazéna zlomil krk. V kritickom stave ho previezli do nemocnice. Nedokáže dýchať bez asistencie a nevie sa ani hýbať.

Mladík, ktorý v Španielsku oslávil 26. narodeniny, nemal cestovné poistenie a pri sebe ani európsky preukaz poistenca. Ošetrenie ho tak vyjde na tisíce eur. 

Jeho priateľka sa preto rozhodla založiť zbierku. Potrebuje až 22-tisíc eur na prevoz priateľa špeciálnym lietadlom domov. Zbierka sa začala prostredníctvom webu GoFoundMe, kde Simona napísala: "Richard momentálne dýcha pomocou trubice, sám by to nedokázal". S hlavou a ramenami môže hýbať, avšak od hrudníka dolu je úplne ochrnutý.

Richardovi chcú pomôcť viacerí ľudia, ktorí už na zbierku prispeli, no zatiaľ nevyzbierali ano polovicu. Píše o tom aj britský dailymail.co.uk.

Richarda teraz musia dostať do nemocnice v Británií, aby mu tam pomohli s dýchaním a pohybom. O pomoc na prevoz tak žiadajú ľudí z celého sveta.

zdroj: Facebook/Simona Malarova

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?