08. 08. 2018 17:04 | BRATISLAVA/TV Markíza

Konšpirácie, urážky aj teatrálny odchod. Takto obhajoval Peter Marček svoju návštevu Krymu

Tvrdí, že bol turista, no stretol sa s tamojším premiérom a spísal aj deklaráciu.

Poslanec Peter Marček pred Zahraničným výborom NR SR
Poslanec Peter Marček pred Zahraničným výborom NR SR Foto: TASR

Poslanec Peter Marček dnes vskutku bizarne obhajoval svoju pochybnú návštevu Krymu. Oficiálne bol síce len turistom, ale napriek tomu sa stretol s tamojším premiérom či spísal deklaráciu.

Popretím oficiálneho postoja Slovenska aj celej Európskej únie k anexii Krymu začal Peter Marček svoju obhajobu údajne súkromnej cesty na Krym pred členmi zahraničného výboru. Za pár minút sa stihol pohádať s poslancom Osuským aj uraziť ďalších dvoch členov výboru konšpiráciami, že ich ovplyvňuje George Soros. Po svojom prejave sa zdvihol a odišiel bez toho, aby si vypočul reakcie.

Marček podľa vlastných slov na Kryme zistil, že medzinárodne neuznané referendum bolo v poriadku a čítal viacero analýz a stanovísk, o ktorých hovorí, že sú to fakty a dôkazy. Navyše tvrdí, že o tri mesiace budú polemiky aj tak zbytočné, lebo Trump s Putinom sa dohodnú, že Krym patrí Rusku.

Marček svoju cestu prezentoval ako súkromnú záležitosť. Stretol sa však s krymským premiérom a s ďalšími dôležitými ľuďmi rokoval so slovenskou vlajkou na stole. Krymské médiá jeho skupinku údajných turistov označovali ako delegáciu zo Slovenska, Igora Cibulu dokonca ako poradcu premiéra.

Zahraničný výbor dnes prijal uznesenie, v ktorom oficiálne odmieta legitimizáciu anexie a okupácie Krymu návštevami ústavných činiteľov. Marček si však z toho veľa robiť nemusí, keďže parlament ani výbor súkromným cestám nemajú ako zabrániť. Poslanec už avizoval, že sa na Krym budúci rok plánuje vrátiť.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?