14. 08. 2018 19:03 | PREŠOV/TV Markíza

Prešovský poslanec bral úplatky. Prednostne pridelil nájomný byt

Kto poslanca údajne podplatil, z akého dôvodu a koľko mu mal dať peňazí zatiaľ polícia nechce zverejniť.

Prešovský poslanec mal brať úplatok
Prešovský poslanec mal brať úplatok Foto: TV Markíza

Národná kriminálna agentúra zasahovala v Prešove. Poslanca mestského zastupiteľstva a bývalého kandidáta na primátora mesta Rudolfa Dupkalu obvinili z úplatkárstva. Skutok sa mal stať pred pol rokom.

Poslanec je v meste šéfom bytovej komisie, ktorá prideľuje nájomné byty a podľa zatiaľ neoficiálnych informácií sa práve s touto funkciou spája obvinenie z trestnej činnosti. Vo februári údajne pridelil byt rómskej rodine bez žrebovania, teda prednostne. Rodina vraj žila v ťažkých životných podmienkach, na 30 metroch štvorcových sa vraj tlačilo 14 ľudí.

Do prípadu sa pustili ľudia z domu, v ktorom rodina dostala nový byt. Do jednoizbového bytu nasťahovali 5 ľudí. Preto podali na bytovú a sociálnu komisiu sťažnosť.

Komisia si dala vypracovať právnu analýzu a riešila aj postup pri prideľovaní bytu. Zistili, že sťažnosť obyvateľov bola opodstatnená.

Kto poslanca údajne podplatil, z akého dôvodu a koľko mu mal dať peňazí zatiaľ polícia nechce zverejniť.

Poslanec mestského zastupiteľstva v Prešove Rudolf Dupkala nám v telefonáte priznal, že ho polícia obvinila. Prisľúbil, že sa k veci vyjadrí po porade s právnikom v piatok.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?