21. 08. 2018 10:39 | HUMENNÉ/TASR

Opitý šofér sa zrazil s autom, v ktorom zomrel otec, syn prežil

Nehodu vyšetruje polícia.

Miesto nehody.
Miesto nehody. Foto: Polícia SR

V prípade smrteľnej dopravnej nehody, ktorá sa stala v pondelok (20.8.) večer okolo 20.30 h na úseku cesty medzi mestom Humenné a obcou Brekov, začal vyšetrovateľ trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.

Ako v utorok informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, za doposiaľ presne nezistených okolností sa čelne zrazili dve osobné autá. "Jozef (68) z Humenného ako vodič motorového vozidla značky Opel Vectra bol vo vozidle sám. Adam (22) z Brekova bol vodičom druhého vozidla značky Chrysler 180 GC, vo vozidle bol s otcom, 54-ročným Albertom. Ten pri tejto dopravnej nehode utrpel vážne zranenia nezlučiteľné so životom, ktorým podľahol," priblížila.

Zdemolované auto.
Zdemolované auto. Foto: Polícia SR
 

Obaja vodiči utrpeli podľa jej ďalších slov zranenia, ktorých presný rozsah bude známy až po ďalšom vyšetrení. "Jozef, ako aj Adam boli podrobení dychovým skúškam. Adam s negatívnym výsledkom, no Jozef s výsledkom 0,41 miligramu na liter alkoholu (0,85 promile)," priblížila hovorkyňa. 

Škodu na vozidlách predbežne vyčíslili na 7000 eur. "Presné okolnosti, za akých došlo k nehode, ako aj miera zavinenia jej účastníkov bude známa až po skončení vyšetrovania," doplnila Ligdayová.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?