11. 09. 2018 12:13 | BRATISLAVA/TASR

Mikuláša Černáka a Jána Kána obžalovali z vraždy Poliaka Szymaneka

Informovala o tom generálna prokuratúra.

Mikuláš Černák
Mikuláš Černák Foto: koláž TV Markíza/TASR

Bývalého bosa banskobystrického podsvetia Mikuláša Černáka a jeho pravú ruku Jána Kána prokurátor obžaloval pre vraždu poľského milionára Gregora Szymaneka z roku 1997. Informovala o tom hovorkyňa Generálnej prokuratúry (GP) SR Andrea Predajňová.

"Prokurátor trestného odboru GP SR podal v pondelok (10. 9.) na Okresný súd Banská Bystrica obžalobu na obvineného Mikuláša Černáka pre trestný čin brania rukojemníka a trestný čin vraždy formou spolupáchateľstva a na obvineného Jána Kána pre trestný čin vraždy formou spolupáchateľstva," povedala Predajňová.

Obvinený Mikuláš Černák podľa jej slov v auguste a septembri 1997 na objednávku poľských občanov nariadil prevzatie Szymaneka a jeho držanie na Slovensku za účelom výkupného.

"Obvinení Mikuláš Černák a Ján Kán sú stíhaní za skutok spočívajúci v tom, že po prezradení lokality, v ktorej bol zadržiavaný poškodený, dohodli sa na jeho usmrtení, čo aj zrealizovali a poškodeného v septembri 1997 na chate v horskej oblasti SR usmrtili tak, že obvinený Mikuláš Černák mu jedenkrát vystrelil z pištole do úst a následne obvinený Ján Kán mu strelil jedenkrát z tej istej pištole do oblasti hrudníka," zhrnula Predajňová.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?