11. 09. 2018 19:00 | PRIEVIDZA/TV Markíza

Za volantom zase úradovali vodiči opití na mol. Jeden po nehode ušiel

Dopravný znalec hovorí, že sme národ, na ktorý treba malý dvor a veľký bič.

Miesto nehody.
Miesto nehody. Foto: TVNOVINY.sk

Jeden deň, jeden kraj a dvaja na mol opití vodiči. Oboch spája aj fakt, že z miesta nehody ušli. Teraz sa spamätávajú z alkoholického opojenia a na krku majú obvinenie. 

Cesta medzi Dolnými a Hornými Držkovcami. Ján sa na bicykli vracal domov. A takto to dopadlo. „Branislav (39) zozadu narazil do bicykla, na ktorom jazdil 47-ročný Ján," povedala policajná hovorkyňa Elena Antalová.

Na miesto prišli záchranári a ratovali cyklistu. „Mal odreniny a poranil si driek. Záchranári ho previezli do trenčianskej nemocnice," potvrdila hovorkyňa záchranárov Alena Krčová.

Vodiča auta ale nebolo. Zo začiatku ho vôbec netrápilo, čo sa stalo a ušiel. 

To, čo sa stalo, ale po nehode prekvapilo aj policajtov. Muž ktorý zrazil cyklistu sa vrátil.  „Nafúkal 2,85 promile alkoholu. Ani po niekoľkých minútach sa výsledok dychovej skúšky nezmenil," uviedla ďalej hovorkyňa polície. A dokonca nemá ani vodičák.

„Stav vodiča pri 2,85 promile je taký stav, pri ktorom by som sa čudoval, keby vôbec vedel, či je deň alebo noc a kde sa vlastne nachádza," reagoval znalec z odboru cestnej dopravy Marko Pribula.

V ten istý deň sa nehoda stala aj na tomto kruhovom objazde v Trenčíne. A opäť bol vodič opitý.

„Slovač, sme národ, na ktorý treba malý dvor a veľký bič. Pokiaľ sa nesprísnia tresty za takéto super vážne delikty, lebo alkohol za volantom nemá čo robiť, mám taký pocit, že dovtedy nie sme ochotní vstúpiť si do svedomia a správať sa normálne," dodal Pribula.

Viac v reportáži Petra Zimana

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?