07. 11. 2018 17:00 | PRIEVIDZA, TRENČÍN/TV Markíza

Falošný kamionista okrádal ľudí. Naleteli mu najmä ženy

V rôznych mestách po celom Slovensku podviedol až 21 ľudí.

Falošný kamionista Miroslav.
Falošný kamionista Miroslav. Foto: TV Markíza

Tvrdil o sebe, že je vodič kamiónu a má poškodenú platobnú kartu. Neverili by ste, koľko ľudí mu na to skočilo. Aj tento prípad je dôkazom toho, že byť dôverčivý sa nie vždy oplatí.

Takto si Miroslav svoj nekalý biznis asi nepredstavoval. Chytili ho a skončil vo väzbe. „Obžalovaný oslovoval neznámych ľudí so žiadosťou o pôžičku. Pričom si vymyslel príbeh, že natankoval na čerpacej stanici a za pohonné hmoty nemôže zaplatiť z rôznych dôvodov. Napr. že sa mu zlomila bankomatová karta alebo mu kartu zhltol bankomat," povedal k prípadu hovorca súdov v Trenčianskom kraji Roman Tarabus.

Darilo sa mu. Oslovoval najmä ženy a požičané peniaze nevrátil. Takto podviedol v rôznych mestách po celom Slovensku 21 ľudí.

Medzi podvedenými boli aj vysokoškolskí vzdelaní ľudia, dokonca aj úradníčka na úrade práce v Kežmarku.

Možno sa pýtate, ako je možné, že niekto cudziemu človeku požičia peniaze. Mal to dobre premyslené. Voči poškodeným vystupoval dôveryhodne a presvedčivo, ukázal im občiansky preukaz, ktorý si mohli aj prefotiť.

Podvedených ale bolo veľa a nakoniec mu na to prišli. V stredu (7. 11.) sa rozhodovalo o treste. Miroslava jeho konanie mrzí, jeho obhajca Miloš Levrinc si myslí, že tomuto konaniu ho dohnala životná tieseň.

Verdikt bol jasný. Miroslav je vinný a za mrežami si odsedí dva roky. Prisľúbil, že oklamaným vráti peniaze. Je to viac ako 800 eur.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?