27. 12. 2018 13:00 , článok bol aktualizovaný 27. 12. 2018 15:11 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Kaliňák odchádza z parlamentu, chce sa venovať rodine

Definitívny odchod z politiky nepotvrdil.

Exminister vnútra a poslanec Robert Kaliňák (Smer-SD).
Exminister vnútra a poslanec Robert Kaliňák (Smer-SD). Foto: TASR

Súčasný poslanec parlkamentu Robert Kaliňák odíde do konca roka z parlamentu. "Do konca roka chcem odovzdať list predsedovi NR SR o tom, že sa vzdávam mandátu," povedal v rozhovore pre Pravdu.

Exminister vnútra zároveň potvrdil, že sa chce venovať viac rodine.

Kaliňák zatiaľ nepovedal, či je jeho odchod z politiky definitívny. Ráta s tým, že si obnoví advokátsku licenciu.

Kaliňák bol trojnásobný minister. Demisiu podal v marci po protestoch, ktoré vypukli po vražde Jána a Martiny.

Exministra vnútra Roberta Kaliňáka ktorý sa vzdáva poslaneckého mandátu, by mala v Národnej rade (NR) SR nahradiť Darina Gabániová. Tá už poslankyňou v tomto volebnom období bola, zo zákonodarného zboru však musela odísť, keď si Kaliňák po demisii vlády Roberta Fica uplatnil svoj mandát.

R. Kaliňák sa vzdal poslaneckého mandátu neskoro, myslia si SaS a OĽaNO

Rozhodnutie Roberta Kaliňáka (Smer-SD) vzdať sa poslaneckého mandátu prišlo neskoro. Zhodujú sa na tom predseda SaS Richard Sulík a predsedníčka poslaneckého klubu OĽaNO Veronika Remišová. Sulík je presvedčený, že Kaliňákov odchod z parlamentu už prakticky nikoho nezaujíma. Remišová ho naopak považuje za minimálne gesto slušnosti voči občanom.

"Jediné, čo je dôležité, je, aby tohto človeka stihol spravodlivý trest," myslí si Sulík, ktorý sa chce postarať o to, aby mali orgány činné v trestnom konaní úplne rozviazané ruky aj v prípade Kaliňáka. Remišová v tejto súvislosti pripomína podozrenia, že na únose vietnamského podnikateľa sa použilo vládne lietadlo. "Buď bol Robert Kaliňák neschopným ministrom, ktorý svoj rezort nemal pod kontrolou, alebo o všetkom vedel, čo je ešte horšia alternatíva," konštatuje.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?