15. 01. 2019 06:00 | POVAŽIE/Reflex

Poradíme vám, ako si preveríte podozrivé fotografie nápadníkov či nápadníčok z internetu

Obeťami internetových podvodníkov s láskou sa stávajú nie len ženy, ale aj ženy.

Tajomná kráska a podvedený Igor.
Tajomná kráska a podvedený Igor. Foto: Reflex

Internetové podvody s láskou sú stále v kurze. Podvodníci sa skrývajú za ukradnutú identitu, ktorú si vytvoria pomocou cudzích fotografií a svoje obete hľadajú na sociálnych sieťach.

Namiesto sľubovanej lásky z nich ale pod rôznymi zámienkami ťahajú peniaze. Ak si myslíte, že v našej reportáži uvidíte príbeh dôverčivej staršej dámy, mýlite sa. Obeťami týchto podvodov sú aj muži.

Téme sa dlhodobo venuje reportérka magazínu Reflex Lenka Stanková.

 

Igor dúfal, že v jeho prípade sa všetko šťastne skončí a on tak vyvráti mýtus o virtuálnych podvodníkoch s láskou. My sme ale začali pátrať a našli sme dôkazy o tom, že aj tento neuveriteľný príbeh by mal poslúžiť ako výstraha pre ďalších dôverčivých ľudí. Pozrite sa, ako si môžete preveriť podozrivé fotografie nápadníkov či nápadníčok z virtuálneho sveta.

 

Vytriezvenie z romantického internetového vzťahu býva kruté a bolestivé. Ilúzia sa rozplynie a obete čelia holej pravde. Musia si uvedomiť, že človek, ktorému slepo dôverovali, nikdy neexistoval a svoje peniaze poslali nevedno komu a nevedno kam.

Prečo sme náchylní veriť rozprávkovým príbehom so šťastným koncom a ako z klamstva von? Zisťovali sme, či sa dá sa vôbec takýmto podvodom zabrániť.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?