18. 01. 2019 09:42 , článok bol aktualizovaný 18. 01. 2019 12:53 | TRNAVA/TASR

Vodič (24) zrazil na priechode pre chodcov ženu (†65), na mieste zomrela

V Trnave počas dvoch dní zrazili autá dvoch chodcov na priechode.

Nehoda v Trnave na Kollárovej ulici.
Nehoda v Trnave na Kollárovej ulici. Foto: KR PZ Trnava

Druhý prípad v priebehu dvoch dní, keď v Trnave na priechode pre chodcov zrazilo auto prechádzajúceho, sa stal v piatok o 6. hodine na Kollárovej ulici. Polícia vyšetruje príčiny a okolnosti dopravnej nehody, keď 28-ročný vodič z okresu Galanta na Škode Octavia pri križovatke so Športovou ulicou zrazil 52-ročného muža, ktorý prechádzal cez cestu z jeho ľavej strany.

"Zranený sa bude liečiť pravdepodobne niekoľko týždňov. Dychové skúšky na alkohol boli u oboch účastníkov nehody negatívne," informovala krajská policajná hovorkyňa v Trnave Martina Kredatusová.

Vo štvrtok 17. januára zrazil na priechode na Piešťanskej ulici 24-ročný vodič 65-ročnú ženu, ktorá na mieste nehody zomrela.

Od začiatku roka eviduje polícia v Trnavskom kraji sedem dopravných nehôd s účasťou chodcov

Pri nich dvaja chodci utrpeli zranenia, ktorým na mieste podľahli, dve osoby utrpeli ťažké zranenia a tri sa zranili ľahko. Polícia preto pripomína, že v zmysle zákona je vodič povinný dbať na zvýšenú opatrnosť voči chodcom. Je tiež povinný dať prednosť chodcovi, ktorý vstúpil na vozovku a prechádza cez priechod pre chodcov, pritom ho nesmie ohroziť, upozorňuje polícia.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?