12. 04. 2019 15:08 | GALANTA/TV Markíza

Syn brutálne zavraždil vlastného otca, bol to vraj tyran. Sudca mladíka poslal za mreže

Sám sa po čine prihlásil na polícii.

Tragédia sa stala predvlani v rodinnom dome v Galante.
Tragédia sa stala predvlani v rodinnom dome v Galante. Foto: TVNOVINY.sk

Syn brutálne zavraždil vlastného otca. Osemnásťročného mladíka za ohavný čin v piatok trnavský súd odsúdil. Tragédia sa stala predvlani v rodinnom dome v Galante. Obhajoval sa tým, že sa už nemohol pozerať, ako otec roky týral jeho matku. Svoje konanie pred sudcom oľutoval. 

Rodina pôsobila navonok šťastne, no za dvere ich domu videli len členovia. Muž (41) svoju manželku vraj dlhoročne psychicky a fyzicky týral. Podľa súdu v septembri 2017, keď vtedy sedemnásťročný Dávid videl matku plakať po hádke s otcom, vyšiel na dvor, zobral veľké búracie kladivo a prišiel k posteli na ktorej spal jeho opitý otec. 

Trikrát ho udrel do hlavy a sedemnásťkrát bodol kuchynským nožom do chrbta. „Ja si myslím, že on chránil mamu určite takto to muselo byť,“ povedala vtedy  susedka Dávida.

„Vplyvom silných afektov, silných emócii môže naozaj stratiť kontrolu, nemusí si byť dostatočne vedomý dôsledkov svojho konania. Ale pokiaľ ten afekt odoznie pokiaľ emócia nejakým spôsobom odchádza môže si racionálne uvedomiť čo sa udialo,“ uviedla psychologička Lenka Šajtlavová.

Dávid, ktorý údajne od detstva počúval len krik a bol svedkom týrania matky, po incidente sám išiel na políciu a oznámil, že si zabil otca. Sudca v piatok (12.4.) rozhodol. Mladíka uznal vinným. Dostal štyri roky za mrežami.

Sudca rozhodnutie odôvodnil aj tým, že matka ani Dávid o  psychickom a fyzickom terore ani raz nepovedali rodine, susedom alebo nenahlásili na políciu a  nepodali trestné oznámenie.

Téme sa venoval reportér Roman Ruttkay

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?