15. 04. 2019 08:41 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Po chladných dňoch nás čaká slnečný týždeň, oteplí sa až na 20 stupňov

Oteplenie príde už v pondelok, koncom týždňa bude najkrajšie počasie.

Slnečné počasie
Slnečné počasie Foto: shutterstoc.com/Tik Duangdee

Počasie u nás ovplyvňuje tlaková výš. Prevažne polooblačno. Teploty 10 až 15 stupňov Celzia.

Pondelok

Na celom Slovensku bude prevažne polooblačno. Najnižšie ranné teploty budú na západe 5 až 2 a najvyššie denné 12 až 15 stupňov. Na strednom Slovensku 4 až -1 a najvyššie denné teploty 10 až 14 stupňov. Na východnom Slovensku budú najnižšie ranné teploty 4 až 0 a najvyššie denné 10 až 14 stupňov.

Do strednej Európy bude od severu naďalej zasahovať okraj mohutnej tlakovej výše. Cez deň postúpi od východu do našej oblasti nevýrazný teplý front.

Utorok

Bude jasno až polooblačno, ráno ojedinele hmla alebo nízka oblačnosť. Vo východnej polovici územia cez deň postupne pribúdanie oblačnosti a ojedinele slabé zrážky. Najnižšia nočná teplota 1 až -4, v údoliach miestami, najmä v severnej polovici Slovenska, -5 až -8 st. Nadránom aj v nížinách prízemný mráz!

Najvyššia denná teplota 13 až 18, na Orave a pod Tatrami okolo 11 st. Slabý premenlivý, na východe a na severe cez deň severovýchodný vietor 3 až 8 m/s (10 až 30 km/h).

Streda

Prevažne polooblačno. V noci vo východnej polovici územia oblačno až zamračené. V noci vo východnej polovici územia miestami dážď alebo mrholenie, od stredných polôh sneženie. Cez deň zrážky len ojedinele.

Najnižšia nočná teplota 2 až -3, na východe územia a na juhu stredného Slovenska väčšinou 6 až 2 st. a nad ránom aj v nížinách ojedinele, najmä na západe, prízemný mráz. Najvyššia denná teplota 15 až 20, na Orave a pod Tatrami okolo 13 st.

Štvrtok

Jasno až polojasno. V noci a ráno ojedinele hmla alebo nízka oblačnosť. Najnižšia nočná teplota 6 až 1, v údoliach miestami okolo -1 st. a nad ránom ojedinele aj v nížinách prízemný mráz. Najvyššia denná teplota 17 až 21, na severe miestami okolo 15 st.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?