20. 04. 2019 09:22 , článok bol aktualizovaný 20. 04. 2019 19:31 | PRIEVIDZA/tvnoviny.sk

Psíka sa rozhodli umyť v autoumyvárke v Prievidzi. Reakcia zverolekára je jednoznačná

Zo záberov sa dá jasne vyčítať, že psovi sa to nepáčilo.

Psíka umývali v autoumyvárke.
Psíka umývali v autoumyvárke. Foto: TV Markíza

Pekné počasie využil na umytie svojho auta a aj psa. Na tom by nebolo nič zvláštne, ak by štvornohého miláčika nečistil v autoumyvárke. Použil na to vysokotlakový čistič.

Zábery, ktoré mnohých pobúrili. Video sa objavilo na internete. Muž pravdepodobne aj so synom sa rozhodli umyť psa - a to dosť netradičným spôsobom.

Pozrite si reportáž Petra Zimana

 

Zo záberov sa dá jasne vyčítať, že psovi sa to nepáčilo. Takto na video zareagoval veterinár.

"Je to jednoznačne odsúdeniahodné. pretože vlastne to je neadekvátna záležitosť. Treba si povedať, že pre to zviera, konkrétne psíka, to musí byť nesmierne stresová záležitosť," povedal veterinár Miroslav Bernát.

Zábery boli nakrútené samoobslužnej autoumyvárke v Prievidzi.

Oslovili sme aj majiteľa firmy. Ten rovnako nechápal, ako toto mohlo niekomu napadnúť.

"Hlúposť, ľudská hlúposť. Nestojíme pri každom zákazníkovi, je to samoobslužná umyváreň. Ale keby sme to videli, tak tomu určite zabránime," povedal Ján Zajac, majiteľ autoumyvárky.

Dostať tlak vody do tváre je nepríjemné. A pre psa určite šokujúce. Z väčšej vzdialenosti sa ale tlak vody znižuje.

"Prúd vody začína byť nepríjemný možno z centimetra z dvoch. Z toho metra, na ktoré to fŕkalo na toho psa, to bolo skôr o vyľakaní, ako o tom, že by to malo spôsobovať bolesť," dodal Zajac.

Zisťovali sme či polícia už prípad preveruje. No nikto im vraj nič nenahlásil. Rovnako ani mestskej polícii.

„V tomto prípade sa zdá, že ide o prípad. ktorý by mala riešiť štátna polícia, teda posunieme prípad štátnej polícii,"uviedol Michal Ďureje, hovorca Prievidze.

Na našu FB adresu sme dostali aj reakciu osoby, ktorá tvrdí, že práve on so synom sprchoval psíka v autoumyvárke. Správa bola odoslaná z profilu, ktorý bol účelovo založený zrejme pod falošným menom.

"Táto udalosť ma veľmi mrzí, psík nie je týraný ako to prezentujete v reportáži. Ešte raz zdôrazňujem, že psík bol veľmi znečistený a v podstate sa motal pri umývaní auta a nerozmyslene som ho umyl," napísal v správe.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?