07. 05. 2019 17:45 | ŽILINA/TV Markíza

Pre nevinnú hru dieťaťa zasahovala sanitka. Rodičia prehrali súd a majú zaplatiť stovky eur

Všeobecná zdravotná poisťovňa tvrdí, že rodičia nemali primeraný dozor nad dieťaťom.

Keď vopchal ruku do diery a začal plakať, rodičia sa domnievali, že ruka uviazla.
Keď vopchal ruku do diery a začal plakať, rodičia sa domnievali, že ruka uviazla. Foto: TVNOVINY.sk

Rodičia malého Patrika musia zaplatiť za hospitalizáciu syna. V Martine v utorok vyhlásili rozsudok v dlhotrvajúcom spore rodičov a Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Tá tvrdila, že rodičia nemali primeraný dozor nad dieťaťom. Boj rodičov, ale pokračuje ďalej.

Prípad sa ťahá už vyše päť rokov. Keď mal Paťko ešte len niečo vyše roka, hral sa s malým kotúčikom. Nosil na ňom kamienky do rúry, ktorá bola v zemi. Keď vopchal ruku do diery a začal plakať, rodičia sa domnievali, že ruka uviazla.

Zavolali záchranárov, prišli hasiči aj sanitka. Keď sa chlapec unavil, kotúčik, ktorý mu bránil ruku vytiahnuť pustil a bolo po všetkom. Lekárka ale naliehala na odvoze do nemocnice, kde mama s dieťaťom strávila noc. Po čase začala poisťovňa vymáhať bezmála 800 eur za hospitalizáciu.

„Ide o zanedbanie náležitého dohľadu nad maloletým poistencom,“ uviedla vtedajšia hovorkyňa VŠZP vtedy Eva Ravingerová.

Rodičia sa súdili, jeden súd vyhrali, no poisťovňa rozsudok napadla a celý kolobeh dokazovaní sa začal odznova. Dnes vyhlásili rozsudok. „Žalovaní sú povinní zaplatiť spoločne a nerozdielne žalobcovi sumu 784,92 Eur do troch dní od právoplatnosti rozsudku,“ dodal sudkyňa Okresného súdu v Martine.

Steinerovci teda odchádzajú zo súdu znechutení. No a podľa ich slov môže byť takýto rozsudok precedentný pre všetkých rodičov malých detí. Rodičia sa odvolajú, a tak dnešný rozsudok ešte nie je právoplatný.

Prípad sleduje reportér Marian Lechan

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?